Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÇİN’İN EN BÜYÜĞÜ, EREĞLİ’YE GELDİ

ÇİN’İN EN BÜYÜĞÜ, EREĞLİ’YE GELDİ

                                                                            EREĞLİ
Çin’de faaliyet gösteren en büyük motor fabrikalarından biri olan Xenic Diesel Engin firmasından bir heyetinin, Zonguldak’ın Ereğli ilçesine gediği bildirildi.
Alınan bilgiye göre, İstanbul’da kuruduğu jeneratör fabrikasının ardından kısa süre önce de Karadeniz Ereğli’de “Güçbir” adı ile fabrika kurup ürünlerini Dünya’nın farklı noktalarına ihraç eden Osman Karakaya, Ereğli FM muhabirine konuştu.
Kurulan dev tesisin kısa süre sonra tam kapasite üretime geçeceğini söyleyen Karakaya, bölgeye yatırım yapmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.
Çin’in en büyük motor fabrikaları arasında gösterilen Xenic Diesel Engine’nin sahibi, üretim mühendisi ve satış ekibinden oluşan heyetin; ilçenin Soğanlıyörük Köyü Dehilihakkı mevkisinde kurulan “Güçbir”i ziyaret ettiklerini belirten Karakaya, “işbirliğini arttırmak için fabrikamıza geldiler. Çinli dostlarımız, burada incelemelerde bulundular” dedi.
KALİFİYE ELEMAN İHTİYACI VAR
Öte yandan, ’kesintisiz enerji’ parolası ile yola çıkarak "Türkiye’yi seviyoruz, Türkiye’de üretiyoruz" sloganıyla üretilen ürünleri onlarca ülkeye ihraç eden Güçbir Jeneratör’ün Ereğli’de kurulu fabrikasında çalıştırılmak üzere, deneyimli işgücüne ihtiyaç duyulduğu belirtildi.
Üretimde bulunan, kısa süre sonra ise tam kapasite ile birimleri aktif hale geçek fabrikada genel muhasebe ile punch, lazer, abkant, giyotin, elektro statik operatörleri alınacağı bildirildi.
İş başvuru müracaatlarının ise hazırlanan CV ile birlikte Güçbir Jeneratör’e şahsen yapılacağı kaydedildi.
Detaylı bilgi edinmek isteyenlerin (372) 355 73 73 numaralı telefonu aramaları istendi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük4
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo