Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

CHP’Lİ KADINLAR, İDAM KONUSUNDA İKİYE BÖLÜNDÜ

CHP’Lİ KADINLAR, İDAM KONUSUNDA İKİYE BÖLÜNDÜ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki CHP üyesi kadınlar, çocuklara cinsel saldırı uygulayanlara karşı ortaya atılan yaptırımlar konusunda ikiyi bölündü. Kimisi kimyasal hadım cezasına olumlu bakarken kimisi ise bu suçları işleyen kişilerin cinsel organlarının kesilerek meydanlara atılması fikrini öne sürdü.


Çocuk istismarına karşı tepki göstermek amacıyla CHP Karadeniz Ereğli İlçe Kadın Kolları’nca eylem planı düzenlendiği bildirildi.
Partinin ilçe Kadın Kolları Başkanı Zerrin Yılmaz Erdoğan, örgüt binasında yapılan basın toplantısında konuşmasında, her geçen yeni gün çocuklara uygulanan saldırılarla karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Bunu önlemenin ise Devlet’in birinci önceliği olması gerektiğini anlatan Erdoğan, şu sözlerle konuştu:
“Çocukların, güvenilir bir ortamda büyümelerini sağlamak hükümetin en öncelikli sorumluluğuyken, her gün yeni bir çocuk istismarı haberi ile uyanıyoruz. İktidarın başkanı bugün çıkmış “çocuk istismarı için en ağır cezaları getireceğiz, bu toplumsal bir dinamittir” diyor. Ne yazık ki bu sözler, iktidarı, her zamanki gibi “söylediği başka yaptığı başka” olmaktan öteye geçiremiyor. Küçük yaşta evliliklerin önünü açan yasa tasarısı, çocukları vakıfların denetimsiz yurtlarına mecbur etmesi, bilimsel eğitimden uzak Sübyan Mektepleri ile mevcut iktidar, “Çocuk İstismarı” mücadelesi konusunda inandırıcılığını yitirmiştir. Bilinmelidir ki biz kadınlar, çocuklarımız için güvenli ortamlar oluşturuluncaya kadar, çocuklarımızın korunması için konulmuş yasal çerçeve yeniden düzenleninceye kadar, çocuklarımızın istismar edilmesine zemin hazırlayan kurumlar kapatılıncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz.”

“İdam dışında başka önlemler alınmalı”
Zerrin Yılmaz Erdoğan, gazetecilerin, çocuk istismarı yapan kişilere karşı ’idam’ ya da ’hadım’ cezaları konusu hatırlatılması üzerine de, “idam başka bir olay ama kimyasal hadım olabilir. Bu istismarı uygulayan kişinin hasta olduğuna inanıyoruz. Bunların düzelmeyeceğini ve toplumdan bir şekilde arındırılması gerektiğine inanıyoruz. Toplumun bir şekilde bunlardan korunması gerektiğine inanıyoruz. İdam dışında başka önlemler alınmalı kimyasal hadım olabilir mesela” diye konuştu.

“Erkeklik organını balta ile kesilmeli”
Farklı yönde görüş bildiren CHP Üyesi 65 yaşındaki İnsaf Kılıç ise çok ilginç bir öneri getirerek şu ifadeleri kullandı:
“O kişileri halkın önünde getirip erkeklik organını balta ile kesmeleri, bu durumun herkese gösterilmesi lazım. Aslında olay bu kadardır. Markette alışveriş yapan annenin yanındaki 5 yaşlarındaki kızına yanaşıp söylemeye bile dilin varmadığı şeyler yapılabiliyorsa Türkiye’nin tedaviye ihtiyacı var demektir. Türkiye hastadır.”  

“Dur” diyecekler
Öte yandan CHP Kadın Kolları üyeleri saat 12.00’dan itibaren gün içinde toplu taşıma araçlarında ve merkezi alanlarda oturarak farkındalık oluşturacak şekilde ’çocuk istismarı suçtur’, ’kadına şiddet suçtur’ yazılı görsellerle kaplanmış kitaplarla sessiz okuma eylemi yapacaklar. Yine 20:30’da da #Çocuk İstismarına Son, #Kadınlar Durmayacak "hashtag" iyle sosyal medya eylemi gerçekleştirecekler.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük4
üzgün1
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın