Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

CHP’Lİ BELEDİYEDEN SUYA YÜZDE 50 İNDİRİM!

CHP’Lİ BELEDİYEDEN SUYA YÜZDE 50 İNDİRİM!

PEKİ KİMLER BU İNDİRİMDEN FAYDALANABİLECEKLER?


Şehit madencilerin aileleri istedi, CHP’li belediye verdi. Bunda böyle  dul/yetim aylığı alan, şehit yakınlarından birinci derece şehit yakını olan, engelli vatandaşlar, Zonguldak maden şehitleri yakınlarından birinci derece yakınları ve son olarak fakir aile yardımı alan aileler şebeke suyunu yüzde 50 indirimli kullanacak.
Zonguldak ili Ereğli ilçesi Kandilli beldesinde Eylül ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Merkezi Karadeniz Ereğli’de olan Zonguldak Maden Şehit Aileleri Yaşatma Derneği’nin belediye başkanlığı makamına dilekçe ile başvurusu kabul gördü.
Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Dernek Başkanı Çetin Yiğit imzalı “Belediye sınırlarında ikamet eder maden şehidi ailelerinin belediyenizden almış olduğu tüm hizmet ödemelerinde, belediyenizce sağlanan şehitlik ve indirimlerden faydalandırılması için gerekli olan işlemlerin yapılması için gereğini saygılarımla arz ederim” dilekçesini Meclis gündemine taşıdı.
Yarı yarıya indirim!
Meclis Toplantısı’nda görüşülen gündem maddesi, görüşülerek kabul edildi. Karara bağlanan talep sonrası; dul/yetim aylığı alan, şehit yakınlarından birinci derece şehit yakını olan, engelli vatandaşlar, Zonguldak maden şehitleri yakınlarından birinci derece yakınları ve son olarak fakir aile yardımı alan su abonelerinin ödeyecekleri su ücretleri meskenler için uygulanan tarifenin yüzde 50’si indirimli olarak uygulanacak.
30 hane var
Kandilli Belediyesi Meclisi’nin aldığı karar, beldede sevinç yarattı. Maden kazalarında yaşamlarını yitiren şehitlerinin yakınların olduğu beldede, yaklaşık 30 hane indirimli uygulamadan yararlanacak.
Zonguldak Maden Şehit Aileleri Yaşatma Derneği Başkanı Çetin Yiğit, ilettikleri talebi yerine getiren Belediye Başkanı Mustafa Aydın ve belediye meclis üyelerine teşekkür etti.

Öte yandan Zonguldak, Karadeniz Ereğli, Gülüç ve Alaplı’da da maden şehidi yakınlarının olduğu biliniyor.
 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran2
kızgın1
şaşkın0
üzgün0
bir vatandaş

16 Eylül 2019 - 23:04

Her seyden zaten dul, yetim, fakir,fukara vs yararlaniyor kusura bakmayin da bizim sucumuz ne ? Ben de asgeri ucretle gecinen biriyim bir kez olsun kaymakam kapisina gitmedim komure cocuk parasina bilnem baska neye ama masallah durumu iyi olan da cikmiyor sosyal yardimdan . Biraz da bizi de gorun dulun yetimin fakirin avantajlari bizden daha ustun her yerden yardim dan yararlaniyorlar....

Yorum Yazın