Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÇATUROĞLU BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

ÇATUROĞLU BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Adalet ve Kalkınma Partisi Zonguldak Milletvekili Adayı Faruk Çaturoğlu, CHP, MHP ve HDP’nin koalisyon Hükümet’i kurmaya çalıştıklarını söyledi.

Çaturoğlu, Ereğli Belediye Bakanı Hüseyin Uysal ve partisinin ilçe kurmaylarıyla birlikte basın toplantısı düzenledi, ülke gündemi ile yerel gelişmeleri ilişkin açıklamalarda bulundu.
Zonguldak’a gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun mitingde sarf ettiği bazı söylemleri ’müjde’ olarak nitelendiren Çaturoğlu, Türkiye Taş Kömürü Kurumu’nun (TTK)  özelleştirileceği yönünde ortaya atılan iddiaların doğru olmadığını vurguladı.

ÇATUROĞLU’NA GÖRE CHP, MHP VE HDP..!
Ülkede, AK Parti ile uzun süredir istikrar sağlandığını öne süren Faruk Çaturoğlu, istikrarın sürmesi için 7 Haziran’da sandığı işaret etti. Geçmiş yıllarda kurulan koalisyon Hükümet’lerine atıfta bulunan Çaturoğlu, şöyle konuştu:  
“İstikrar ve ekonomik büyüme devam edecek mi? yoksa virajı alırken yol kazası yapıp istikrar bitecek mi? İstikrarın yerine daha önceden olduğu gibi 12 Eylül öncesi ve sonrası 28 Şubat öncesi ve sonrası olduğu gibi Türkiye yeniden kaosların ekonomik çöküntülerin hüküm sürdüğü koalisyon dönemlerine mi gidecek? Özellikle de bunun altını çiziyorum. Bugün Türkiye’yi koalisyonlara mahkum etmek isteyenler var. Geminin kaptanlığını elden geçirdiğini anlayan bir takım mihrak ve odaklar, o gemiyi tekrar ele geçirmek için milli iradenin tek başına güçlü bir hükümet olmasını değil, üçayaklı bir koalisyon olursa ’biz bu işi daha iyi götürürüz’ diye hesap yapanlar var. 3’lü koalisyondan bahsettiğimiz şey CHP, MHP ve BDP. Milletimiz bunlara fırsat vermeyecektir.” 

SSK BATMASINDAN DOLAYI EMEKLİNİN AZ MAAŞ ALDIĞI İDDİASI
Sözü, CHP’nin emekliye vaat ettiği yılda iki bayram ikramiyesi ile askeri ücretteki artışa getiren Çaturoğlu, isim vermeden ’SSK’yı batıran’ diyerek Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Aday Çaturolu, şu ifadeleri kullandı.
“Geçmişte Sosyal Güvenlik Kurumu gibi bir kurumu batıran bir zihniyet sizlerden oy istiyor. Emeklimiz az maaş alıyorsa o gün SSK’nın batırılmasından dolayıdır. Fanatik davranılarak 37-38 yaşındaki insanlarımızı emekli ettiler. 23 yaşında işe girecek, 15 sene çalışacak ve 38 yaşında emekli olacak. 80 yaşına kadar ömür verilmiş olsa buna hangi kaynak hazine dayanır? AK Parti tek başına iktidar olacak ve o iktidar da eksik kalanlar tamamlanacak.”

BAŞBAKAN’IN MİTİNGİNDE: KAMPÜS SÖZÜ…
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun verdiği miting sonra Zonguldak’tan memnun ayrıldığını söyleyen Faruk Çaturoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile birlikte, Eski Devlet Hastanesi arazisi üniversite kampüsü yapılmasına ilişkin dosyanın Davutoğlu’na verildiğini belirterek şunları kaydetti:
“Daha önce, milletvekilimiz Ercan Candan tarafından başbakanımıza sunulmuştu, daha sonra Belediye Başkanımız ile bir dosya hazırladık ve başbakanımız Bartın’a mitinge geldiğinde dosyayı orada taktim ettik. Bu konu kamuoyu tarafından takip edilen ve istenilen bir fikir. Eski Devlet Hastanesi arazisi üniversite kampüsü yapılmak üzere Bülent Ecevit Üniversitesine devir edilmesiydi, Allah’a şükürler olsun ki dosyayı verdikten sonraki Hüseyin Çelik geldi bu konu ile ilgili temaslarda bulunduğu diğer milletvekillerimiz Özcan Ulupınar, MYKY üyemiz Emine Çift olsun, başbakanımız bunun mesajını verdi. 
Başbakanımız sözünü verdi, öğrenci sayısı artacak sadece Ereğli ile alakalı değil Zonguldak merkez ve diğer ilçeler olsun oralardaki bazı kamu arazileri ve KİT arazileri var onların da üniversiteye verilmesi konusunda yeni fakülteler gelecek.”

MİTİNG ALANINDA SÖYLEMİYİ UNUTTU, OTOBÜSTE TALİMAT VERDİ…
Ereğli-Devrek arası ve Ereğli-Zonguldak arası karayollarının 2016’da yapılacağına ilişkin söz aldığını anlatan Çaturoğlu, “miting bittikten sonra başbakanımız bizi otobüsteki yaşam odasına davet etti. Orada milletvekillerimiz Köksal Toptan, Özcan Ulupınar ve diğer milletvekili adaylarımız ile Zonguldak ve ilçeleri konularında görüşmeler yaptık. O yolların da en kısa zamanda yapılması için talimat verildiğini kendisi bizzat bize aktardı. 2016 yılı içerisinde her iki yolun da bitirileceği konusunda bize bilgi verildi” diye konuştu.

Ereğli Öğretmenevi’ndeki toplantıya Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, İl Genel Meclis Üyeleri, bazı Belediye Meclis Üyeleri, ilçe yöneticileri, eski ilçe başkanları katıldı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın