Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ KONFERANSI..

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ KONFERANSI..

Kdz. Ereğli Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Çanakkale gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu Turgut Kaçmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı “Çanakkale Geçilmez” adlı konferans düzenledi.

Zonguldak Vali yardımcısı Ahmet Mailoğlu, Kdz.Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda tanınmış simanın dinleyici olarak  katıldığı konferansta, Çanakkale savaşından kesitler anlatan Kaçmaz, önemli mesajlar da  verdi.

“Teröre hayır kardeşliğe evet” pankartının açıldığı konferansın son bölümünde konuşan Kaçmaz,  “Babam bu vatan için savaştı. Eskiden düşman İngiliz, Fransız’dı. Bugün ise düşman cahillik, ayrımcılık ve terör. Bizler birlik berberlik içinde oldukça, yurdumuzun bir karış toprağı bölünmez. “dedi.

Kaçmaz, “ Dedelerimiz 1915’te Çanakkale’de, 1921 Sakarya’da, 1922 Dumlupınar’da, Mustafa Kemal’in önderliğinde bu vatanı böldürmeyip, bu bayrağı indirtmedi. Bölücü örgüt dağa da çıksa, şehre de inse, milli ordumuz, polisimiz, Türk gençliği ve Türk milleti bu vatanı böldürmez, bu bayrağı indirtmez bu ezanları susturmaz” ifadelerini kullandı.

Konferans sonrası protokol tarafından 7 Kasım’a kadar açık kalacak fotoğraf ve materyal sergisi de açıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın