Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

CAMİLERE BİN 250 SECCADE DAĞITILDI!.

CAMİLERE BİN 250 SECCADE DAĞITILDI!.

Cuma günleri merkez camilerde yaşanan yoğunluk nedeniyle avluda namaz kılan vatandaşlara Kdz.Ereğli Belediyesi tarafından bin 250 adet seccade dağıtıldı.

Kdz.Ereğli Belediyesi, Cuma günleri yoğunluktan dolayı yer bulamadığı için Cuma Namazını cami avlusunda ve yol kenarlarında kılmak zorunda kalan cemaatin yararlanabilmesi için şehir merkezindeki 3 camide bin 250 adet seccade dağıtımına başlandı.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yaptığı açıklamada, şehir merkezindeki İskele, İsmailağa ve Ali Molla camilerinde bin 250 adet seccade dağıttıklarını belirterek; “Özellikle Cuma günleri yoğunluk nedeniyle vatandaşlarımız avluda ve  yaya yolu üzerinde kartonlar üzerinde namazlarını eda etmek zorunda kalıyorlardı. Daha önce dağıtılan seccadelerin ellerinde kalmadığını belirten din görevlilerimizin de talebiyle bin 250 adet bu camilerimiz için özel seccade yaptırdık. Güneşten ve yağmurdan etkilenmeyen seccadelerimizi bugün itibariyle cami imamlarımıza teslim ettik” dedi.

HALEP İÇİN KERMESE KATILDI

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kdz.Ereğli Belediyesinin de katkılarıyla Kdz.Ereğli Ümmet Platformu tarafından Halep’e yardım amacıyla Yaşlılar Gençler Evinde düzenlenen kermese katıldı.

Başkan Uysal, belediye başkan yardımcıları ile birlikte katıldığı kermeste Platform üyelerine duyarlılıkları nedeniyle teşekkür etti. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın