Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ’DEN DÜNYAYA ÖRNEK DAVRANIŞ...

EREĞLİ’DEN DÜNYAYA ÖRNEK DAVRANIŞ...

Ereğli’deki Kepez İzmirlioğulları Ortaokulu öğrencileri, harçlıklarını Suriye’nin Halep şehrindeki ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere Zonguldak İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (ZİYAD) Başkanı İlyas Yazıcı’ya verdi.

Okul Müdürü İsmet Kalıçlı, okulun konferans salonunda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, öğrencilerin kendilerine verilen harçlıkları ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere okul yönetimine teslim etmesinden büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Küresel krizin yaşandığı hassas bir dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zalimlere karşı mazlumun yanında durduğunu aktaran Kalıçlı şöyle konuştu:

"Uluslararası toplum bu süreçte insani ve vicdani değerlere sahip çıkamayarak maalesef çok kötü bir sınav verdi. Bebeklerin, kadınların, sivillerin öldüğü, öldürüldüğü bir dünyadayız.

Geçen hergün, her saat bu insani ve ahlaki yıkımın daha da arttığını biliyoruz. Öğrencilerin kısa bir sürede 6 bin 145 lira harçlığı okul yönetimine getirerek teslim etti. Üzerimize düşen sorumluluklarımı yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz.

Çocuklarımız dayanışmaya, birlik ve beraberliğe güzel bir destek sağladılar. Kocaman yürekleri olan çocuklarımıza ve ailelerine desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz."

Konuşmaların ardından toplanan yardım parası ZİYAD Başkanı Yazıcı’ya teslim edildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın