Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

CAMİLER VE MEZARLIKLAR RAMAZAN AYINA HAZIR

CAMİLER VE MEZARLIKLAR RAMAZAN AYINA HAZIR

Kdz. Ereğli Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğüne bağlı ekipler yaklaşan Ramazan ayı öncesi mezarlık ve camilerdeki çalışmalarını yoğunlaştırdı. 

Karadeniz Ereğli Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’nün sorumluluk sahasında bulunan 57 mezarlık alanında çalışmalarını sürdüren ekipler, aynı anda ilçenin sorumluluk sahası içinde yer alan 100 camiinin yaklaşık 60’ında çalışmalarını tamamladı.

Çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü belirten müdürlük yetkilileri, Ereğli’nin en büyük iki mezarlığı olan şehir ve Kestaneci Mahallesi mezarlıklarındaki tırpan ve temizlik çalışmalarının tamamlandığını belirterek, Ramazan ayının başlangıcına kadar tüm mahalle mezarlıkları ile sorumluluk sahasında bulunan camii temizliklerinin bitirileceğini bildirildi.

Öte yandan Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde bulunan Cenaze Hizmetleri Birimi’nin de, taziye yemekleri ve cenaze defin işlemlerinin ücretsiz olarak gerçekleştirdiği vurgulandı.

Ekipler ayrıca şehit ve gazilere ait olan ve çeşitli mezarlıklarda bulunan kabirlerin, 10 günde bir çiçeklendirme, ot temizliği, sulama ve çevre temizliği gibi bakım hizmetlerini de sürdürüyor. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın