Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

CAMİ VE MEZARLIKLAR TEMİZLENİYOR

CAMİ VE MEZARLIKLAR TEMİZLENİYOR

Kdz.Ereğli Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, ilçe genelindeki cami ve mezarlıklarda temizlik çalışmasını sürdürüyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe genelindeki 97 cami ve mescid ile 57 Mezarlıkta, temizlik, tırpan ve bakım çalışmalarını sürdürüyor.

Kdz.Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Atay, Ramazan ayına girmeden önce başladıkları çalışmalarda, ilçe genelindeki cami ve mescid temizliği ile mezarlıklarda tırpan ve bakım-onarım çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

56 CAMİ TEMİZLENDİ

Atay, bugüne kadar 56 Camide temizlik yaptıklarını belirterek; “İlçe Müftülüğümüz ile koordineli bir şekilde yürüttüğümüz çalışmalarda, şehrimizdeki 97 cami ve mescidin 56’nı Mezarlıklar Müdürlüğü ekiplerimiz temizledi. Planlanan programa göre, Bayram Namazına kadar tüm cami ve mescidlerimiz temizlenmiş olacak” dedi.

MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIR

Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Atay, Belediye sınırları içerisindeki 57 mezarlıkta temizlik, tırpan, bakım ve onarım çalışmalarının devam ettiğini belirterek; “İhtiyaç duyulan mezarlıklarımıza parke ara yollar yapıyoruz. Şehit ve Gazilerimize ait mezarlıklarımızda çiçeklendirme, ot temizliği, sulama ve çevre temizliği hizmetlerini düzenli hale getirdik. Şehir Mezarlığımız dahil, 12 bin adet mezarımızda çapalama işlemi yapıp toprak doldurarak Mezarlıklarımızı Bayrama hazır hale getirdik” dedi.

Atay ayrıca, Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde bulunan Cenaze Hizmetleri Birimi’nin, taziye yemekleri ve cenaze defin işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirmeye devam ettiğini bildirdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın