Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR!..

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR!..

Kdz. Ereğli Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, başta Şehir Mezarlığı olmak üzere çeşitli mezarlık alanlarındaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

İlçe genelindeki 31 mahallede 57 mezarlık alanından sorumlu olan Mezarlıklar Müdürlüğü, başta Şehir Mezarlığı olmak üzere çeşitli mezarlık alanlarında yoğun bir çalışma sergiliyor.

Mezarlıklar Müdürlüğü’nden konuya ilişkin açıklama şöyle:

Sorumluluk alanımızdaki Şehir Mezarlığında bulunan kabirler ilk defa tırpanla ardından çapayla tek tek temizleniyor. Katıldığı çalışmalarda mezar olmadığı halde mezar yeri olarak ayrılan yerler gezilerek tek tek tespit ediliyor.

Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde işçisini de düşünen müdürlük yönetimi Şehir Mezarlığına mopa koyarak işçilerin barınma sorununu da geçici olarak çözdü.

İşçileri barınma sorununu kökten çözecek kalıcı bir bina yapımına ilişkin ihale sürece ise devam ediyor. Şehir Mezarlığında şehit ve gaziler için Şehitlik Alanı oluşturma çalışmaları da tamamlanmak üzere.

Yine vatandaşlardan gelen talepler üzerine Kepez-Solak, Kırmacı Merkez, Kocaali Ahmetçikler ve Korubaşı Mezarlığında bordür ve parke uygulamaları gerçekleştirildi. Şehir Mezarlığındaki mevcut kabirlerin veri kayıt işlemleri de yapılarak bilgisayar ortamına aktarılıyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın