Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’programı

’Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’programı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdür Vekili Mehmet Ali Özkan, bu yıl iş verenlerden ilave eleman almalarını ve işlerini genişletmelerini beklediklerini belirtti.Özkan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratlarıyla kentteki ticaret, sanayi, esnaf ve sanatkarlar odalarının temsilcileri, işçiler ve işverenlerle bir araya geldi.Mehmet Ali Özkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milli seferberlik çağrısı üzerine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Konya’dan kamuoyuna duyurduğu "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" programı kapsamında kentte geldiğini söyledi. 

Ülkenin, 15 Temmuz’da yaşanan hain saldırılar, terör ve yakın coğrafyada yaşanan olaylar nedeniyle olumsuz etkiler yaşadığını anlatan Özkan, şöyle konuştu:

"Sayın Cumhurbaşkanımız şubat ayı itibarıyla istihdam seferberliği adı altında milli seferberliği genişletti. Biz de istihdamın göbeğinde olan bir kurum olarak yine alandayız. Bu kapsamda bugün yeni istihdam paketinin tanıtılması, önemini ve detaylarıyla paylaşabilmek adına buradayız. Burada arzu ettiğimiz şey şu. Bu yıl bütün işverenlerimizden ilave eleman almalarını ve işlerini genişletmelerini bekliyoruz. ’İş gücü maliyetlerinin yüksek olduğu’ şeklinde bir çekince var.  Sayın Cumhurbaşkanımız, ’Bu yıl için yıl sonuna kadar devlet olarak elimizi her zaman taşın altına koyduk ama daha fazla koyacağız. Devlet tarafından alınan yükümlülükleri, bu vergi ve sigorta yükümlülükleri, bunları işverenimiz adına biz karşılayacağız.’ dedi. Bizler de beklentileri almaya ve bunları cevaplamaya geldik."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın