Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÇAKIR, MÜJDEYİ VERDİ!..

ÇAKIR, MÜJDEYİ VERDİ!..

AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, 2016’da ilçeye yeni okul binaları kazandırmayı hedeflediklerini bildirdi.
Çakır, parti binasında yaptığı değerlendirme toplantısında, Ereğli-Zonguldak karayolundaki çalışmalara önümüzdeki yıl hız verileceğini, 2017’de de tamamlanmış olacağını söyledi.
İlçede istihdama yönelik çalışmaların devam ettiğini, HEMA’nın kullanımındaki kömür ocaklarının Türkiye Taş Kömürü tarafından tekrar ihale edileceğini anlatan Çakır, şöyle dedi:
“İlçe merkezi ve bazı köylerdeki okullarımıza ek derslik binalarının bazıları ihale aşamasına geldi, bazılarının da etüt çalışmaları yapılıyor. Kavaklık Mahallesi’nde, Belediye Düğün Salonu bölgesindeki alana ilk ve orta okul yapılarak özellikle Erdemir ve Cumhuriyet ilk okullarında da tekli eğitime geçilmesini planlamaya ve 2016 programına alınmasını sağlamaya çalışıyoruz. 
Gülüç beldesinde de Vesile Dikmen İlk ve ortaokulunun fiziki şartlarını iyileştirip, burada da tekli eğitime geçilmesini sağlayacağız. Liselerle ilgili Milletvekilimiz Sayın Faruk Çaturoğlu ile birlikte Strateji Araştırma ve Geliştirme Daire Başkanlığıyla giderek görüşmelerde bulunduk. İki adet meslek lisesi talebimiz onaylandıktan sonra il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizle görüşerek, branşlarını belirleyeceğiz.”

OLMAZSA OLMAZIMIZ YOL…
Çakır, bölgenin önemli sorunlarından birinin de Ereğli-Zonguldak karayolu olduğuna dikkat çekerek, bu konuda çalışmalara hız verildiğine dikkat çekti.
Çalışmaların Kepez Mahallesi- Kandilli kavşağı arasının 2016’da tamamlanacağını belirten Çakır, “Olmazsa olmazımız” olarak değerlendirdiği yolun tamamının ise 2017’de tamamlanacağını söyledi.
Ereğli-Devrek karayolunun durumunu ise Milletvekili Çaturoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile birlikte Karayolları Genel Müdürlüğü’nde görüştüklerini anlatan Çakır, yolun yapımını ise önümüzdeki yıl güçlü bir firmaya vererek tamamlatmayı planladıklarını kaydetti.
Çakır, Ereğli köylerinde önemli sorunların bulunmadığını dile getirdiği konuşmasında, ilçede Toplu konut İdaresi’nce (TOKİ) başlatılan her hangi bir proje olmadığını da, arazilerin belirlenmesi ile ne yapılacağının da netleşeceğini açıkladı.
Ereğli Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırımların devam ettiğini, tersane sahiplerini de bir araya getirerek çözüm yolları aradıklarını ifade eden Fatin Çakır, tersanecilerimizi eğer aynı çizgiye getirebilirsek bir yol kat etmiş olacağız. gelemiyorlarsa da biz yine kendilerine destek vermeye devam edeceğiz. Çünkü orada bir tahliye limanının olması, Organize Sanayinin de kalitesinin artıracaktır” dedi.

KANDİLLİ’YE YEŞİL IŞIK!
TTK’ya ait Kandilli’deki kömür ocaklarını işleten HEMA ile kurum arasında yaşanan sorunların da aşılmaya başladığının altını çizen Çakır, taraflar arasındaki mahkemenin neticelendiğini, TTK’nın iki buçuk ay içinde yeniden ihaleye çıkacağını söyledi. Çakır, çalışma günleri ve koşullarıyla ilgili Enerji Bakanı ile de görüşmelerin devam ettiğini, Bakan’ı Zonguldak’ adavet ettiklerini belirtti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın