Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Caddeye mezar yaptı içine ‘belediyeyi’ koydu

Caddeye mezar yaptı içine ‘belediyeyi’ koydu

Onarım sonrası dükkanının önündeki parke taşları yapılmayan esnaf, parke taşlarıyla sembolik mezar yaptı


ZONGULDAK
Zonguldak’ta işyerinin önünde su borusu patlayan, onarıldıktan sonra ise parke taşlarının yerine konulmadığını öne süren bir esnaf, taşlardan yaptığı mezar görünümü ile ilginç protestoya imza attı.
Edinilen bilgiye göre, Fevzipaşa Caddesi’nde esnaf Korhan Kayhan, gazetecilere açıklamasında, Zonguldak Belediyesince işyeri önündeki tamir işlemi yapılmasının ardından, sökülen parke taşlarının yerine konulmadığını iddia etti.
Parke taşlarından sembolik mezar yaparak durumu protesto etmek istediğini anlatan Kayhan, şu sözlerle konuştu:
“Üç gün önce patlayan bir su borusu vardı, belediyeye ile ihbarda bulunduk. Arkadaşlar geldiler pazar günü tamir edeceklerini söylediler. Biz belediye başkanımızı aramamızla birlikte akşam geldiler su tamiratını yaptılar. Ama ertesi gün aramamıza rağmen oradaki parke taşlarını kapatamadılar. Dolayısıyla ben de bu taşları çevreleyerek belediyenin hizmetlerini mezara gömdüm.
Amacım burada sadece belediyeye esprili bir ders vermekti, sadece ufacık bir karo taşı kapatmakta zorluk çeken bir belediye bir ay sonra bu sokağa gelip nasıl tamirat çalışması yapacak ben çok merak ediyorum.”
Cadde üzerinde bulunan mezara çok şaşırdıklarını ifade eden yoldan geçen vatandaşlar ise belediyeye tepki amaçlı yapıldığını öğrenince, “çok iyi olmuş” dediler. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo