Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Helal sana başkan!

Helal sana başkan!

KOZLU

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde, şehit ailesinin evlenen çocuğuna makam aracını tahsis eden ilçe Belediye Başkanı Kerim Yılmaz’ın, çiftin makam şoförlüğü de yaptığı bildirildi.
Edinilen bilgiye göre, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz’ın torunu Mesut Yorulmaz ile Dilek Kapan dünya evine girdi. Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, şehit ailelerine destek için makam aracını gelin ve damada tahsis etti. Şoför koltuğuna geçen Başkan Yılmaz, damat Yunus Yorulmaz’ı evinden aldı. Düğün sahipleri ve mahalle halkı ile kız evine giden Yılmaz, gelini almaya damat ile beraber girdi. Davul zurna eşliğinde gelin kız evinden alınarak, konvoy halinde düğün salonuna geçildi.
Yılmaz, şehit ailelerine düğünlerinde destek vermek, yanlarında olmak için böyle bir proje düzenlendiklerini ifade ederek şöyle dedi:
“Belediye olarak böyle bir proje geliştirdik. Başkanımızla sohbet esnasında şehit yakınlarına özel olarak evlenecek veya sünnet yapacak şehit yakını var mı, ben böyle bir şey düşünüyorum dedim. Başkan, ’Benim 22 Temmuz’da torunum evlenecek’ dedi. Bugün belediyemizin makam aracı ile birlikte kendim de kullanarak gelin arabası yaptık. Sağ olsun kendisi bizi kırmadı ve kabul etti. Ben burada bütün şehitlerimizin anısına böyle bir şey başlatmak istedik. Bundan sonra da devam edecek. Şehitlerimiz ve aileleri unutulmamalı, şehitlerimize Allah gani gani rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Bu anlamda yaptığımız bu etkinliğin anlamlı olduğunu düşünüyorum.”
Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz ise Yılmaz’a teşekkür ederek, “kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. Çünkü kendisi, ’Ben böyle bir proje yaptım. Düğün ve sünnetlerde makam şoförü olarak devam edeceğim’ dedi. Bizleri çok mutlu etti” dedi.
SİİRT’TE ŞEHİT DÜŞMÜŞTÜ
Mesut Yorulmaz’ın amcası Yunus Yorulmaz’ın vatani görevini yaparken 1996 yılı Kasım ayında Siirt’te şehit olduğu öğrenildi. 


 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo