Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BULDUĞU PARAYI SAHİBİNE TESLİM ETTİ

BULDUĞU PARAYI SAHİBİNE TESLİM ETTİ

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Çaycuma’da süt satarak ailesinin geçimini sağlayan kişi, yolda bulduğu parayı sahibine teslim etti.
Edinilen bilgiye göre, Yeni Mahalle’de oturan 61 yaşındaki Cafer Topçu, şehir merkezinde dolaştığı sırada, yola üzerinde bir miktar para buldu. Düşük emekli maaşıyla ailesini geçindiremediği için büyükbaş hayvan besleyip süt satarak bütçesine katkı yapmaya çalışan Topçu, yolda bulduğu bir aylık kazancından fazla parayı, Çaycuma Belediyesi görevlilerine teslim etti. İsminin açıklanmasını istemeyen bir kadın belediyeye gelerek paranın kendisine ait olduğunu söyledi.
Kadın, “belediyeden yapılan anonsu duyunca çantamı yokladım. Ancak o zaman paramı düşürdüğümü anladım” dedi. Çaycuma Belediyesi görevlileri tarafından tutanak karşılığında parasını teslim alan kadın, duyarlı davranışından dolayı, Cafer Topçu’ya bir miktar para bağışladı. 
“Benden misliyle çıkar” 
Emekli olduğunu, geçinebilmek için inek beslediğini, elde ettiği sütü satarak aile bütçesine katkı sağladığını belirten Topçu ise “evim, camiye yakın. Caminin önünden geçerken yerde parça parça halinde bir miktar paraya denk geldim. Saydığımda süt satarak kazandığımdan epey fazla bir miktardaydı. Hemen belediyeye gelerek görevlilere teslim ettim. Sahibine ulaşmasını sağlayarak insanlık görevimi yerine getirdim. Bu paraya ben kesinlikle el süremem. Çünkü bu benden misliyle çıkar” dedi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
üzgün1
gülücük0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın