Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BUGÜN YİNE ÇÖKTÜ; HEM DE İKİ KEZ!!!

BUGÜN YİNE ÇÖKTÜ; HEM DE İKİ KEZ!!!

Bu sokak, ölmemek için geceleri uyumuyor! İki gün arayla yeniden çöktü!!!


-ÖZEL HABER-

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, kaderine terk edilen 4 katlı binada iki gün arayla yeniden göçme yaşandı. Ölümün adeta kol gezdiği sokakta yaşayanlar yaşadıkları korkunun son bulmasını istiyor.
Alınan bilgiye göre, Kirmanlı Mahallesi 1 Nolu Pestilci Sokak’ta, yıllar önce kaderine terk edilen 4 katlı binanın bir kısmı önceki gün (24 Haziran) büyük gürültü ile çöktü. Deprem paniği yaşayarak evlerini terk eden vatandaşlar, korkunç manzara ile karşılaştı. Sadece birkaç dakika önce çocuklarının oyun oynadığı alanda moloz yığınlarını görenler, soluğu Ereğli Belediyesi’nde aldı. Bir yıl içinde 3 kez daha benzer durumun yaşandığı binanın yıkılmasını isteyen mahalleli, aldıkları ‘biz bir şey yapamayız’ cevabı karşısında korkuları daha da arttı. Olay yerine gelen zabıta ekiplerinin bina çevresine yalnızca güvenlik şeridi çekmesi, ‘bizim canımız bu kadar ucuz mu?” dedirtti.
YİNE ÇÖKTÜ; HEM DE İKİ KEZ!!!
Mahalle sakinleri, bugün (26 Haziran) yine aynı korku ile güne başladı. Metruk binanın bir kısmı ilk olarak sabah 09.30’da ardından başka bir kısmı da 15.30’da büyük gürültü ile çöktü. Bir yanını çürüyen tahta kirişin tuttuğu binada, onlarca derin çatlağın da oluşu olası facianın adeta habercisi gibi.
KAYMAKAMLIK HARAKETE GEÇTİ
Mahalle muhtarı ise kendisi ile telefonla görüşen muhabire verdiği bilgide, konuyu takip ettiğini, durumun Kaymakamlık tarafından araştırıldığını, Ereğli Belediyesi tarafından yıkılması gündemde olan onlarca binanın olduğu ve metruk binanın da sırası geldiğinde yıkılacağını söyledi.
ZABITA GELDİ…
Öte yandan, konuya ilişkin yapılan ilk haberin ardından mahalleye gelen Ereğli Belediyesinin zabıta unsurları, gözlem yolu ile yaptıkları incelemelerin ardından var olan güvenlik şeridi önlemini arttırarak yeniden naylon şerit çekti. Telefonla da merkezine bilgi veren zabıta, durumun aciliyetini anlatarak binanın öncelik sırasına alınmasını istedi.

-HABERİN İÇİNDEN-
*“Ölümün” kol gezdiği bir sokakta, terk edilmiş eski binanın bir kısmı büyük gürültü ile 24 Haziran’da koptu, çöktü. Onlarca çocuk, sadece birkaç dakika önce kopan parçaların düştüğü yerde oyun oynuyorlardı.

*Bu ilk de değildi, farklı zamanlarda benzer durumlar yaşanmış, kopmalar süregelmişti.

*Son olaraksa 26 Haziranda, aynı gün iki farklı zamanda yine çökme meydana geldi.

*Zamana yenik düşen eski bina tamamıyla çökerse; ölüm olmasın diye, ölümün önüne geçmek için yalnızca naylon şeritten güvenlik şeridi çekilmesi, “hayat bu kadar ucuz mu?”  dedirtti.

*Bu sokak, ölmemek için geceleri uyumuyor.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
şaşkın1
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın