Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BUGÜN, AVUKATLAR GÜNÜ

BUGÜN, AVUKATLAR GÜNÜ

Karadeniz Ereğli’de, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla tören gerçekleştirildi.


Zonguldak Barosu İl Temsilcisi ve Ereğli Hukukçular Derneği Başkanı Tayyar Kartal, Atatürk Anıtı’nda saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından yaptığı konuşmada, cübbeleri birer silah olmadığını; bağımsızlık, onurlu ve dik duruşun simgesi olduğunu söyledi.
Kendilerini hakim, savcısıyla ve avukatıyla bir bütün olan hukuk dünyasında bireylerin savunmalarını üstlenen, onların sırlarını taşıyan vekiller olarak nitelendiren Kartal, şu ifadeleri kullandı:
“HUKUKU VE AVUKATLIĞI GELECEĞE TAŞIMAK GEREKİYOR”
Güçlü ve bağımsız bir yargı için güçlü, etkili, güvenceli ve bağımsız bir savunma gereklidir. Güçlü bir adalet için güçlü bir hukuk; güçlü bir hukuk için güçlü bir yargı ve onun için de güçlü, etkili, güvenceli ve bağımsız bir savunma gereklidir. Her şeyden önce hukukumuza ve onun içerisinde savunmayı temsil eden mesleğimize geniş bir açıdan bakmamız gerekiyor. Geçmişi, bugünü ve geleceği incelemek, tahlil etmek gerekiyor. Hukuku ve avukatlığı geleceğe taşımak gerekiyor. Günübirlik çalışmaların yeterli olmadığı ortadadır. Bu mesleğin 40 yılını planlamamız gerekiyor. Hukukun ve avukatlığın kısa, orta ve uzun vadeli kalkınma planlarını oluşturmamız gerekiyor.
 Avukatlık teminatını getirmemiz gerekiyor. Hukuku ve avukatlığı zamana uydurmamız, zamana adapte etmemiz gerekiyor. Bizleri zamana adapte etmemiz gerekiyor. En iyi avukat değil, avukatlık için en iyisi olmamız gerekiyor.”
Tören, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın