Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BU PROJE ALKIŞLANIR…

BU PROJE ALKIŞLANIR…

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’deki anasınıfı öğrencilerine, ücret ödemeden de nasıl oyuncak yapılabileceğini anlatmak amacı ile ‘atık malzemelerden’ gereç yapılmasının öğretildiği bildirildi.
Alınan bilgiye göre, Kepez İlkokulu’nda okulöncesi düzeyde eğitim veren 4 ayrı şubenin öğretmenlerince hazırlanan ‘sosyal sorumluluk’ projesi hayata geçirildi. Evlerde ömrünü yitirmiş çeşitli materyalleri kullanan 103 öğrenci, velileri ile birlikte yaklaşık bir ay boyunca çalışarak oyuncak üretti. Dönüşümü gerçekleştirilen oyuncaklar ise Kepez İlkokulu Milli Kültür Sergisi’nde gösterilmeye başlandı.
ÇOK AMAÇLI PROJE…
Okulöncesi Öğretmeni Zerrin Soylu, “Atık Malzemeler İle Oyuncak Yapıyorum” sergisi hakkında Ereğli FM’e açıklamasında, projeye anasınıfı öğrencilerinin tamamının katıldığını söyledi. Onlara ise annelerinin yardım ettiğini belirten Soylu, şöyle dedi:
“Bu çok amaçlı bir projedir. Önceliğimiz; ücret ödemeden de oyuncak alınabileceğini minik yavrularımıza göstermekti. Bun yaparken de anne ve çocuğun birlikte üreterek zaman geçirmelerini düşündük. Tüm bunları yaparken de çevreye olan duyarlılığımızı göz önüne sermek, geleceğimizin teminatı öğrencilerimize bunu aşılamak istedik. Ortaya manevi değeri fazla olan oyuncaklar çıktı. Bu dönüştürülen oyuncak ise  ‘Ana Sınıfı Geri Dönüşü Sergisi’ adı ile okulumuzda gösterilmeye başladı. Sergimiz bir süre daha açık kalacaktır.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran31
şaşkın1
kızgın1
gülücük0
üzgün0
melis Birkan

11 Mart 2019 - 11:13

Ellerinize sağlık akıllı cocuklar ve öğretmenimiz ve velilerimiz

Önder yoldas

08 Mart 2019 - 11:33

Başarıların devamı dilegiyle

Yasemin Karaarslan

08 Mart 2019 - 11:33

Emeği geçen herkesi tebrik ederim

Yorum Yazın