Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

‘Bu hastalığı yeneceğim’ demişti…

‘Bu hastalığı yeneceğim’ demişti…

Fanatik Fenerbahçe taraftarı olan Taner Oktay’ın tabutunun üzerine İki gün önce Fenerbahçe Taraftarları Derneği tarafından 15 futbolcuya imzalatılan forma ve Volkan Demirel’in kendisine gönderdiği kaleci eldivenleri ile konuldu.


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 3 yıldır kemik kanseri tedavisi gören, bu tedavide sağ kolunu kaybeden ve dün akşam da tedavi görözel hastanede yaşamını yitiren Taner Oktay, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.
Edinilen bilgiye göre, Ereğli’ de 17 yaşında kemik kanserine yakalandıktan bir yıl sonra sağ kolunda oluşan tümörden dolayı kolunu kaybeden Taner Oktay, iyileşmeye sürecine girdi. Oktay, hastalığın yeniden nüksedip akciğere sıçramasının ardından geçen iki yılın ardındansa yaşam savaşını kaybetti.
20 yaşında hayatını kaybeden Taner Oktay’ın babası Hüseyin Oktay, ailesi olarak tüm imkanları seferber etmelerine rağmen çocuğunu kurtaramadıklarını söyledi. Oktay, “çocuğum 17 yaşında kansere yakalandı. 3 yıldır çekiyordu. Doktorlar ve ailesi olarak tüm imkanları kullandık. Ama sonuç iyi olmadı. Kemoterapiye de cevap vermedi. Sonuç iyi olmadı” dedi.
EVİNİN ÖNÜDE HELALLİK ALINDI
Tedavi gördüğü özel hastanede yaşamını yitiren Taner Oktay’ın cenazesi evinin önünde getirildi. Helallik alınmasının ardından öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Oktay, aile mezarlığına defnedildi.
SOSYAL MEDYASINDAN HEM KENDİSİNE HEM DE SEVENLERİNE MORAL VERMEYE ÇALIŞMIŞ…
Zaman zaman tedavisiyle ilgili sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Oktay, yaklaşık 1 yıl önce yaptığı paylaşımında, kanseri bir kez yendiğini belirterek bir kez daha yeneceğini ifade etmişti. Talihsiz genç aynı paylaşımında, kendisinden iyi haber bekleyenlere "karşınıza iyileşmiş olarak çıkacağım" diyerek hem kendisine hem de takipçilerine moral vermişti.

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün2
gülücük0
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın