Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BU EVDE 6 YILDIR ELEKTRİK YOK !.

BU EVDE 6 YILDIR ELEKTRİK YOK !.

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde Çamlıbel köyünde harabe bir evde yaşayan 3 kişilik aile, 6 yıldır evlerinde elektrik olmadığı için mum ışığında hayatlarını sürdürüyor.


Alaplı İlçesine bağlı Çamlıbel köyünde yaşayan İbrahim Torun (44), biriken 3 bin liralık elektrik borcunu ödeyemediği için 6 yıldır mum ışığında yaşam mücadelesi verdiklerini ve buzdolabı, televizyon ve çamaşır makinesi gibi elektrikli ev aletleri kullanamadıklarını söyledi.

Babası ve annesi rahatsızlığı nedeniyle çalışamadığını, bu nedenle her gün ilçeye otostop yaparak giden Torun, her işi yapmak zorunda kaldığını ve bazen hurda toplayarak evini geçimini sağlamaya çalıştığını belirtti.

17 yaşında işlediği bir suçtan dolayı 11 yıl cezaya çarptırıldıktan sonra, cezasını çekip çıktığını söyleyen İbrahim Torun, "İş imkanı olmadığı için çalışamıyorum. Elektrik borcunu ödeyemiyorum zaten. Babama ve anneme zor bakıyorum. Ne buzdolabı, ne televizyon, ne elektrikli eşya hiç bir şey kullanamıyoruz. Yaşadığımız hayattan bir zevk alamıyoruz çünkü elektrik yok " dedi.

Annesi ve babasına bakan İbrahim Torun, şu ana kadar hiç bir yetkili makamlara müracaat etmediklerini de kaydederken, baba Sami Torun ise evin her an yıkılabileceğini belirterek, yetkililerden yardım istedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
şaşkın1
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın