Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BİR TÜRLÜ HAYATA GEÇİRİLEMEDİ

BİR TÜRLÜ HAYATA GEÇİRİLEMEDİ

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde Alaplı Yat ve Tekne İmalatçıları Yardımlaşma ve İşletme Kooperatifi(AYTEK) tarafından yapılması planlanan ve 2010 yılında ÇED raporu Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından kabul edilerek onaylanan yat tersanesi projesi bir türlü hayata geçirilemedi. 


Dönemin AK Parti Alaplı ilçe Başkanı Faruk Çaturoğlu, tarafından AYTEK yat tersanesinin ÇED raporunun Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından kabul edilerek onaylandığının müjdesini vermesinin ardından bir türlü hayata geçirilemeyen AYTEK projesinin artık hayata geçirilmesi isteniyor. 
AYTEK yat projesinin bitirilmesi ile ilçede 4 bin kişiye istihdam sağlanacağı göz önünde bulundurulduğunda projenin ilçe için ne kadar hayati önem taşıdığı bir kez daha ortaya çıkarken, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun girişimleri ile projenin hayata geçirilmesi isteniyor.

AK Parti eski il Genel Meclis Başkanı ve aynı zamanda eski Alaplı Belediye Meclis Üyesi Mehmet Yaman, AYTEK Yat Tersane projesinin Alaplı’nın olmazsa olmazı olduğunu belirterek, “Şimdi Milletvekili olan ve bu projenin başlangıcında AK Parti Alaplı ilçe Başkanı olan vekilmiz Faruk Çaturoğlu, tarafından AYTEK yat tersanesinin ÇED raporunun Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından kabul edilerek onaylandığının müjdesini vermesinin ardından bir türlü hayata geçirilemeyen AYTEK projesinin artık hayata geçirilmesi gerekir.

Diğer tersanelerden daha fazla harcama kalemine sahip olan bu projenin hayata geçirilmesi durumunda ilçenin ticaret hacmininde genişlemenin artacağı ve iş gücü yaratacağı da göz önünde bulundurularak (nüfus artışı) bu projenin bir an önce yapılması ve hayatiyet kazandırılması gerekmektedir.

AYTEK yat projesinin bitirilmesi ile ilçede yaklaşık 4 bin kişiye istihdam,yan sanayisiyle birlikte 15-20 bin kişiye gelir sağlayacağı göz önünde bulundurulduğunda projenin ilçe için ne kadar hayati önem taşıdığı ortaya çıkmaktadır. Milletvekilimiz Sayın Faruk Çaturoğlu’nun bu projeyi bir an önce ele alıp öncelikler listesinin başına yazması gerekmekle birlikte bir manada bu proje kendi geliştirdiği bir proje olması da bunu gerektirmektedir. Alaplı kamuoyu ve halkı bunu kendisinden beklemektedir” dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın