Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BEÜ’YE YENİ TIBBİ CİHAZ!..

BEÜ’YE YENİ TIBBİ CİHAZ!..

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezine yeni alınan dijital koroner anjiyografi cihazı tanıtıldı.

Üç boyutlu görüntüleme gerçekleştiren, bilgisayarlı tomografi,  MR görüntüleri ile kombinasyon yapılarak hızlı ve doğru sonuç elde edilmesine imkan tanıyan cihazın tanıtımı Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer’in de katıldığı gezi ve incelemeyle yapıldı.

BEÜ Rektörü Özer, yaptığı açıklamada, üniversite hastanesinin sağlık teşhis ve tedavi süreçlerinde her geçen gün donanımını arttırdığını söyledi.

Yeni cihazlarla hastanenin çok daha güçlü, dinamik ve her şeyden önce insan merkezli olarak sağlık hizmetleri sunmaya devam edeceğini anlatan Özer, şunları kaydetti:

"Kardiyoloji ünitesinin sağlık hizmeti verirken teşhis ve tedavi sürecinde ihtiyaç duyduğu hiçbir cihaz yok. Daha önce üniversite hastanemizde analog anjiyografi cihazı vardı ve anjiyografi cihazı bölgedeki tekti. O cihazda bir arıza olduğu zaman Zonguldak’ta anjiyo yapılması mümkün değildi. Onun için hem teknolojiyi güncellemek hem daha farklı işlemlere imkan verebilmek açısından bildiğiniz gibi dijital anjiyografi cihazını hizmete aldık. Yaklaşık 2,5 milyon liralık maliyetli bir cihaz. Bu cihazla hem analog anjiyografi cihazı hem de dijital anjiyografi cihazı hizmete girmiş oldu. Kardiyoloji anabilim dalı, cihazların, imkan verdiği tüm işlemleri gerçekleştirme imkanına kavuştu.  Bu sağlık hizmetleri ile ilgili yatırımlarını güncelleştirilmesi, kardiyolojideki yetenekli arkadaşlarımızın elini zenginleştiren enstrümanlara sahip olması anlamında da çok önemli. Teşhisin çok daha net olması, tedavi süreçlerinin çok daha ince, titizlik ve doğrulukla takip edilebilmesi açısından da bu yatırım çok kıymetlidir."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın