Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

57 SENE SONRA...

57 SENE SONRA...

Zonguldak’taki Mehmet Çelikel Lisesi’nin 6 Edebiyat sınıfından 1957-58 eğitim öğretim döneminde mezun olanlar, Ereğli İlçesi’nde bir araya geldi.


Aynı zamanda Mehmet Çelikel Lisesi Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi dönemin sınıf öğrencilerinden işadamı Nuri Keleş’in daveti üzerine Ereğli İlçesi’ndeki Keleşler Park Otel’de bir araya gelen mezunlar, 57 öncesindeki anılarını bir kez daha paylaştılar.
Otelin toplantı salonunda bir araya gelen mezunlara hitaben konuşan Keleş, sınıf arkadaşlarını bir arada görmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek, şunları söyledi:
“Davetimi kabul edip gelen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Ayrıca kendisine ulaştığım fakat çeşitli sebeplerle gelemeyen arkadaşlarımın özürlerini de kabul ediyorum. Sizleri bir arada görmekten çok mutluyum. Yakından olduğu gibi çok uzaklardan gelen arkadaşlarımız var. Böyle bir toplantıyı ilk defa tertip etmiş bulunuyoruz. İnşallah bundan sonraki yıllarda bu toplantılarımıza devam edebiliriz.”
Keleş’in okul yıllarındaki arşivinden derlenen fotoğrafların yer aldığı slayt gösterisinin Zeki Müren’in seslendirdiği “Nasıl Geçti Habersiz” isimli şarkı eşliğinde izlendiği sırada davetliler zaman zaman duygusal anlar yaşadı.
Slayt gösterisinin ardından da yaklaşık 25 mezun ise organizasyonu gerçekleştiren Nuri Keleş’e teşekkür ederken, okul yıllarında yaşadıkları anılardan bazılarını anlattılar.
Burada çekilen hatıra fotoğrafının ardından Keleş, mezun arkadaşları ile eşlerine otelin restoranında akşam yemeği ikramında bulundu.
Gece de otelde konaklayan 30 davetli, ertesi gün sabah kahvaltısının ardından ilçeden ayrıldılar.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın