Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BELEDİYE, KARLA MÜCADELEYE HAZIR!..

BELEDİYE, KARLA MÜCADELEYE HAZIR!..

Karadeniz Ereğli Belediyesi kar yağışı ile mücadele kapsamında, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın Başkanlığında ve Başkan Yardımcıları Esra Alpago, Ayhan Atay, İbrahim Cöbek ve Alptekin Dursun’un da görev aldığı bir kriz masası kurdu.

İlçemizi etkisi altına alması beklenen yoğun kar yağışına karşı belediyenin her türlü hazırlığı tamamladığını vurgulayan Başkan Uysal, “Fen İşleri Müdürlüğümüzün yanı sıra, Su ve Kanalizasyon, İtfaiye, Temizlik İşleri, Zabıta, Ulaştırma ile İşletme ve İştirakler Müdürlüğümüz gerek araç, gerekse personelleriyle karla mücadeleye hazır." dedi.

İHBARLAR ALO 153 ZABITA HATTINA

Halkın her türlü istek ve şikâyetini ’Alo 153 Zabıta’ hattına yapabileceğini Başkan Uysal, her türlü ihbarın değerlendirilerek sorun yaşanan bölgelere anında müdahale edileceğini de belirtti.

HASTALAR EVLERİNDEN ALINACAK

Gelecek ihbarlar dâhilinde İtfaiye ve Zabıta Müdürlüğü’ne ait 3 adet 4x4 araçlarla diyaliz hastaları, hamile bayanlar ve acil hastalarının 24 saatlik süreçler içinde evlerinden alınıp tedavileri tamamlandıktan sonra tekrar evlerine bırakılacak.  

16 İŞ MAKİNESİ HAZIR BEKLETİLİYOR

Kriz Masası Ekipleri, su sayaçlarının donmaması için kalın bezle veya odun talaşı ile koruma alınması uyarısında bulundu.

Karadeniz Ereğli Belediyesi, ikisi aynı zamanda tuzlamada yapabilen 4 kar küreme kamyonu, 1 adet kar küreme aracı, 9 adet JCB iş makinesi ve 2 greyderi olası kar yağışına karşı hazır bekletiyor.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın