Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BELEDİYE ARAÇ PARKINI GÜÇLENDİRDİ.

BELEDİYE ARAÇ PARKINI GÜÇLENDİRDİ.

Ereğli  Belediyesi araç filosuna, 2. 936.200 bin lira harcanarak 29 hizmet aracı ve ekipmanı kattı.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binası karşısındaki otoparka konuşlandırılan araçların incelenmesi sırasında yaptığı konuşmada, alınan araçların ’insani değer’ taşıdığını belirtti, belediye personelinin ise zorlu hava ve iş koşullarından etkilenmeyeceklerini söyledi.

Uysal, görüşmesi yapılan 5 hizmet aracının ise ilerleyen gülerde filoya dahil olacağını ifade ederek, halkın hizmetine kullanılacak olan yeni araçların Belediye’ye hayırlı olmasını diledi.

KARADENİZ’İN EN GÜÇLÜ FİLOSU İDDİASI

Öte yandan Uysal, Ereğli Belediyesi Basın Bürosu aracılığı ile yaptığı yazılı açıklamada ise araçların, Belediye Meclis Toplantısı kararıyla, Devlet Malzeme Ofisi ve açık ihale usulü ile öz kaynaklarla borçlanmadan alındığını bildirdi.

Belediye araç filosunun, Karadeniz Bölgesi’nin en güçlüsü olduğunu da öne süren Uysal, şunları kaydetti:

“Belediyemiz, araç sayısını bu alımlarla yüzde 48 arttırarak araç sayısını 54’ten 80’e, iş makinesi sayısını da 16’dan 20’ye çıkarmıştır.

Teslim alınan ve hizmete giren 25 araç ve iş makinesi için toplam 2 milyon 193 bin lira, DMO’dan işlemi tamamlanan ve önümüzdeki günlerde teslim alacağımız 4 araç ve iş makinesi içinde 743 bin 200 lira ödeme yapılmıştır. Yeni alınan toplam araç sayımız 29, bedeli ise 2 milyon 936 bin 200 liradır.

Belediyemiz bugün itibari ile Batı Karadeniz Bölgesi’nin en güçlü ve geniş araç filosuna ulaşmıştır. Yeni araçlarımızla halkımıza en verimli, en hızlı şekilde iş gücünü en aza indirerek, hizmet vermeyi amaçlıyoruz.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın