Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BAZI İNSANLAR İYİ Kİ VARLAR…

BAZI İNSANLAR İYİ Kİ VARLAR…

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de “Hemşirelik Haftası” düzenlenen tören ile kutlandı.
Edinilen bilgiye göre, ilki 1964 yılından kutlanan ve 12-18 Mayıs tarihleri arasında tekrarlanan Hemşirelik Haftası ile düzenlenen tören Devrim Bulvarı Atatürk Anıtı’ndan gerçekleştirildi. Anıta çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı şöylendi.
Ereğli Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Yardımcısı Dilek Arslan, haftaya ilişkin konuşmasında, mesleğin temelinde insan sevgisi, şefkat, bilgi ve beceri yattığını belirterek şunları söyledi:
“Ülkemizde ilk olarak Hilal-i Ahmer Cemiyeti şimdiki adıyla Kızılay 1911 yılında hemşirelik kursları açmıştır ve gelişerek günümüze kadar gelmiştir. Sağlık bireylerin vazgeçilmez temel ihtiyacıdır. Hayatın her dönemi için önemli olan sağlığa hizmet edenlerde en önemli meslek grubu hemşirelerdir. Sağlığımız ödünç alınıp verilmeyen, ancak kaybetmeden de anlaşılamayan en değerli varlığımızdır. Onu bozulmadan korumak, bozulmuş ise en güzel biçimde geri kazandırmak mesleğimizin temelidir. Bizim muhatabımız, insan ve insan sağlığıdır. Teknolojiye paralel olarak, sağlık sistemi ve hizmet sunumunda sürekli gelişmekte ve değişmektedir. Özveri, sabır, hoşgörü gibi kavramları içinde bulunduran hemşirelik mesleği zor ama güzel bir meslektir.”
Tören, konuşmanın ardından Atatürk Anıtı önünde çektirilen toplu fotoğraf çekimin ardından sona erdi.
Törene Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Vildan Türkeli, Echomar Hastanesi Başkhekimi Nevzat Çimenoğlu, Anadolu Hastanesi Başhekimi Aytekin Oral ve 3 hastanenin Başhemşireleri ile Kandilli Sağlık Meslek Lisesi Öğretmeni Hüseyin Kaymaz ve öğrenciler katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın