Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BAYRAMA KADAR TÜM MUSLUKLARDAN AKACAK

BAYRAMA KADAR TÜM MUSLUKLARDAN AKACAK

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ‘memba kalitesinde’ arıtılmış içme suyunun şehrin bazı noktalarına verilmeye başlandığını, Ramazan bayramına kadar ise tüm mahallelerin suya kavuşacağını bildirdi.


Ereğli Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre,  Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapımı tamamlanan ve Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 42 milyon lira tutarındaki proje maliyetini karşılayacağı “İçme Suyu Arıtma Tesisi” devreye alındığını belirten Uysal, 31 mahallesi bulunan ilçenin 19 mahallesinde musluklardan akmaya başlayan arıtılmış suyun, kalan 12 mahalleye de Ramazan Bayramına kadar verileceğini söyledi.
Uysal, şunları kaydetti:
“Bu projeye ilçemizin hayatı, yaşamı ve geleceği olarak bakıyoruz. Ereğlimizin yanında Gülüç Beldemiz ve civar yerleşimlerin de 2045 yılına kadar olan 70 bin m3 içme ve kullanma suyu ihtiyacı karşılanmış olacak.
Süleymanbeyler Köyü’ndeki tesislerde 17 ayrı işlemden geçen memba niteliğindeki suyumuz Kepez, Belen, Belen Yenimahalle, Uzunçayır ve Ömerli mahallelerimizin ardından Kocaali, Korubaşı, Kavaklık, Bağlık, Sarıkorkmaz, Elmatepe, Kışla, Köseler, Topçalı, Kıyıcak, Göktepe, Kavaklık, Müftü, Bölücek ve Hamzavakıflı mahallelerinde musluklardan akmaya başladı. Geriye 12 mahallemiz kaldı. Bunlara da Ramazan Bayramına kadar suyu vereceğiz. İlçemiz halkına ve Ereğli’mize hayırlı uğurlu olsun.”
Uysal, tesisin ilçeye kazandırılmasında emeği geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, DSİ’ye ve bölge milletvekillerine teşekkür etti.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran1
üzgün1
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın