Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BAŞKAN UYSAL, 33 SERGİYİ GEZDİ!.

BAŞKAN UYSAL, 33 SERGİYİ GEZDİ!.

Karadeniz Ereğli’de 27-28-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenlikleri kapsamında düzenlenen Halk Eğitim Merkezi ve Cumhuriyet Halk Evleri işbirliği ile düzenlenen sergilerin açılışını, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, eşi Sevim Uysal ile birlikte yaptı.

33 sergi çadırında sergilenen ürünleri, el emeği ve göz nuru olarak niteleyerek tek tek gezen Başkan Uysal, kursiyerleri sergiledikleri ürünlerinin güzelliğinden ve gösterdikleri emeklerinden dolayı tek tek tebrik etti.

Başkan Uysal, “Karadeniz Ereğli’de yetenekli birçok kursiyerimiz var. Hepsinin yaptığı ürünler birbirinden değerli ve kaliteli. Bizim insanımıza imkân sunarsanız başaramayacakları hiçbir şey yok. Bu yüzden hepsi harika işler yapıyor” diye konuştu.

Kursiyerlerle bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Uysal, tamamı yerel ölçekli olan ve özellikle de hat sanatı, ahşap yakma, gemi maketleri ve ağaç köklerinden eserler sergileyen ustaları da kutlayarak, her birini sanatsal birer yetenek olarak niteledi.

Yerel ve bölgesel sanatçılar da ürünlerini sergilemek için Başkan Uysal’dan destek beklediklerini ifade ederek kendilerine bu imkânı hazırlayan Başkan Uysal’a teşekkür ettiler.

Sergi açılışlarına ve gezilerine Başkan Yardımcıları, bazı Belediye Meclis Üyeleri ve Daire Müdürleri de eşlik etti. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın