Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BAŞINA DEMİR ÇUBUK SAPLANAN ÇOCUK

BAŞINA DEMİR ÇUBUK SAPLANAN ÇOCUK

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonguldak’ta kafasına demir çubuk saplanan 7 yaşındaki Fırat Başaran, tedavi gördüğü BEÜ TIP Fakültesi’nde her geçen gün iyiye gidiyor. Servise alınan Fırat Başaran’ın doktorları Başaran’ın hayati tehlikeyi atlattığını tedavi sürecinin devam ettiğini söyledi. 
Yeşil Mahalle Nihat Arkat Sokakta 14 Ağustos 2018 tarihinde bisiklete binerken dengesini kaybederek 5 metre yüksekten düşen ve kafasına inşaat demiri saplanan 7 yaşındaki Fırat Başaran hayati tehlikeyi atlattı.

Fırat Başaran’ın annesi Serap Bürke gazetecilere açıklamasında, ameliyatta emeği geçenlere teşekkür ederek şunları söyledi:
“Bisiklete binerken dengesini kaybetmesi sonucu düşmüş. Ben gittiğimde AFAD ekipleri müdahale ediyordu. Herkesin seferber olması nedeniyle güzel bir ameliyat gerçekleşti. Şuanda sağlığı yerinde yardımcı olan AFAD ekiplerine, Atatürk Devlet Hastanesindeki doktor ve personele Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi Uygulama ve Araştırma Merkezi doktorları ve bizim için seferber olan herkese çok teşekkür ediyorum. Şuanda sağlığı gayet yerinde daha da iyi olacak inşallah şuan konuşuyor, yürüyor. Her geçen gün toparlanacak inşallah" diye konuştu. 

Yoğum bakımdan alınarak servise çıkartılan Başaran’ın sağlık durumu hakkında bilgi veren Başhekim vekili Prof. Dr. Gamze Yurdakan ise hastanın hayati tehlikesinin kalmadığını enfeksiyon riskine karşı tedavinin devam ettiğini söyledi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
üzgün1
gülücük0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın