Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Bankamatik dolandırıcıları suç makinesi çıktı

Bankamatik dolandırıcıları suç makinesi çıktı

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Bartın’da bir bankaya ait para çekme makinesine yerleştirdikleri kart kopyalama cihazı ile vatandaşların hesaplarını boşaltan şüpheliler yakalandı. Şüphelilerin 7 ilde daha aynı dolandırıcılık yöntemi ile yüzlerce kişiyi dolandırdıkları tespit edildi. 
Edinilen bilgiye göre, Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Bartın il Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube yetkilileri yaptıkları çalışmalar sonucunda şüphelileri kıskıvrak yakaladı. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile birlikte yapılan operasyonda şüpheliler İstanbul, Mardin ve Şırnak illerinde gözaltına alındı. Şüphelilerin Bartın ile birlikte Zonguldak, Karabük, Bursa, Konya, Aksaray ve Kayseri’de de aynı dolandırıcılık yöntemini uyguladığı ve yüzlerce vatandaşın hesap bilgilerini ele geçirdikleri belirlendi. Gözaltına alınan D.K., F.B., S.Ç., Ö.K. ve R.B. isimli şahıslardan R.B. İstanbul’da hırsızlık yaparken yakalandığı, bazı zanlıların da terör örgütü üyesi olduğu belirlendi. 
Operasyonda şüphelilerin dolandırıcılık faaliyeti için uygulama geliştirdikleri ve haberleşmeyi de bu uygulama üzerinden yaptıkları anlaşıldı. Yine şüphelilerin para çekme makinelerine sistemi kurmak için dikkat çekilmemesi amacıyla sabıkası olmayan, paraya ihtiyacı olan kadınları kullandıkları ve bu kadınlara çok düşük bir ücret vererek yanlarında kopyalama işine çıkartıp çalıştırdıkları saptandı. Çok sayıda suça da karıştıkları da belirlenen şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın1
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın