Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BAKAN ÖZHASEKİ EREĞLİ’DE..

BAKAN ÖZHASEKİ EREĞLİ’DE..

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Kdz.Ereğli Belediyesini ziyaret etti.
Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve Eşi Sevim Uysal, ilçe protokolü, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri ile vatandaşlar tarafından Belediye girişinde karşılanan Bakan Özhaseki, Kdz.Ereğli’de kendisine gösterilen ilgiye teşekkür etti.

UYSAL, ÇALIŞMALARI ANLATTI..
Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ziyareti nedeniyle Kdz.Ereğli halkı adına Bakan Özhaseki’ye teşekkür ederek, görev süresi içinde yapılan çalışmaları içeren bir sunum gerçekleştirdi. Başkan Uysal, sunumun ardından Bakan Özhaseki’ye, Kırmacı Çöp Rehabilitasyon alanı projesi ve Atık Su İstasyonu projesini içeren 2 adet dosya vererek destek istedi.

ÖZHASEKİ: GAYRETLİ BAŞKANLARIMIZIN YANINDAYIZ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Başkan Uysal’a daha önce verdiği sözü yerine getirmek için Ereğli’ye geldiğini belirterek; “Allah’ım sizlere güzel hizmetler yapmayı, devam ettirmeyi nasip etsin inşallah. Değerli başkanım Ankara’ya geldiğinde Genel Merkezde her zaman uğrardı. Sohbet ederdik. Orada da Belediye Başkanlığıyla ilgili, yapacağı hizmetlerle ilgili istişarelerde bulunurduk. O günlerde söz vermiştim ziyaret edeceğime. Bugün bu sözümüzü yerine getiriyoruz. Doktorum sağ olsun çok kibar, nazik bir insan. Ereğli halkı zaten hep böyle. İstekli bir şekilde gayret ediyor. Bize hükümet olarak düşende gayretli belediye başkanlarımızın yanında olmak. İhtiyaçlarına cevap vermek, sorunlarına çözüm bulmak. Değerli başkanımızı kısa süre içerisinde bu yaptıklarından dolayı tebrik ediyoruz” dedi.

“PROJE VE FİNANSMAN DESTEĞİ VERECEĞİZ”
Bakan Özhaseki, Belediye Başkanı Uysal’ın destek istediği her iki projeyede destek olacaklarını müjdeleyerek; “Proje desteği, yapım sırasında finansman desteği de veririz başkanımıza. Bu işin altından beraber kalkarız. Önemli olan iyi niyetle gayret etmek. İyi niyetle gayret edeni zaten halk sever, bir daha seçer. İyi niyetle gayret edeni Allah sever, işi rast gider” dedi.

“GÜNEYDOĞUDA KÖTÜ NİYETLİLER VAR”
İyi niyetle çalışan Belediye Başkanlarının yanında, ülkenin güneydoğusunda kötü niyetlilerinde olduğunu belirten Bakan Özhaseki; “Ülkenin ne yazık ki güneydoğusunda kötü niyetlilerde var. Devlet para gönderiyor, kandile gönderiyorlar. Taşeronluk sistemi diye ihale yapıyorlar, işçilerinden para alıp Kandile gönderiyorlar. Belediyenin her türlü imkanlarını teröristlerin emrine veriyorlar. Çukurlar kazıp, sonrada bölücülük yapıp öz yönetim ilan etmeye kalkıyorlar. Bakın Patnos Belediyesi Ağrı’da küçük ilçe belediyesi. Bu seçim öncesinde HDP’li belediye bir sözleşme yapıyor. Geçici işçilere 6 bin 300 lira veriyor, diğer işçilere 7 bin 500 lira veriyor. Arkadaşlar devletin bütçesi imkan verse bütün işçi arkadaşlara en az 10 bin lira versek keşke. Belediyenin imkanları olsa 20’er bin lira versek dağıtsak. Ama niyet doğru değil, akılda o iyi iş yok. Parayı devletten alıyorlar, bin lirasını gariban işçiye veriyorlar öbür taraftan 6 bin lirasını yine Kandil’e gönderiyorlar. İşte onlara karşı tavrımız tabi ki sert olacak” diye konuştu.

“SIRTIMIZDA TAŞIRIZ”
Bakan Özhaseki, konuşmasının sonunda Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı çalışmalarından dolayı tebrik ederek; “Başkanımın bu gayretleri, iyi niyeti, milletvekillerimizin, teşkilatımızın desteği, hükümetimizin desteği elbette başkanımızın yanında olacak. Bu iyi niyetle çalıştığı sürece sonuna kadar sırtımıza alır taşırız. Eline sağlık, tebrik ediyorum başkanımı” dedi.
Başkan Uysal, ziyaretin anısına Bakan Özhaseki’ye çeşitli hediyeler takdim etti. Özhaseki’nin Kdz.Ereğli Belediyesi ziyaretine AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar, Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, İlçe Başkanı Fatih Çakır ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Selim Karaca

07 Kasım 2016 - 08:49

Durmak yok. Yoladevam

Yorum Yazın