Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BAĞIŞLARLA ALINDI...

BAĞIŞLARLA ALINDI...

Şentürk: “Önceden akülü sandalye verdiğimiz ama bugün akülü sandalyesini kullanamayacak durumda olan engelliler var. Onların sandalyelerini yenilemek durumunda kalıyoruz. En büyük isteğimiz bunlar için bu bölgede bir tamir istasyonu kurulması” dedi.


EREĞLİ
Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki okullarda toplanan bağışlar ile temin edilen akülü tekerlekli sandalyeler, düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi.
Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, kısa adı FED olan Fiziksel Engelliler Derneği’ndeki teslimde yaptığı konuşmada, ilçeyi tanıcı yanı olduğunu belirttiği FED’in, komşu ilçelerde de hizmet veren bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi. Yapılan yardımların dışında eğitici aktivitelerinde dernek çatısı altında sağlandığını ifade eden Madenoğlu, şöyle dedi:
HESAP ORTADA; 500 BİN LİRAYI BULDU!
Yaptığı hizmetlerle ilçemizde tanındığı gibi Türkiye’de de tanınan bir kuruluş. Engellilerimiz ile ilgili sadece sandalye dağıtımı değil; onlara yönelik kurslar, bilgilendirme toplantıları, gelir getirici meslek edindirme kursları gibi benzer çalışmaları yapmaktadır.
Bugün de 10 engelli vatandaşımıza ve ailelerine bayram öncesi bir sevinç yaşatmak adına bu akülü sandalyeleri dağıtmak için buradayız. Şimdiye kadar derneğimizce 130 tane akülü sandalye dağıtıldığını biliyoruz. Bunun tanesi bugün 3 bin lira civarındadır, bu da yarım milyona yakın bir rakama ulaşmaktadır. Derneğimiz sadece bu tür hizmetler yapmıyor aynı zamanda ilçemizin tanıtımına da katkıda bulunuyor.
MÜJDE VERDİ: “10 ADET DAHA HAZIR”
Bir müjde daha vermek istiyorum. Elimizde hazır bir 10 akülü tekerlekli sandalyemiz daha var. Onları da Bayramdan sonra böyle mütevazı ama anlamlı bir törenle dağıtacağız.”
İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz da, ’Engelleri Kaldıralım Projesi’ kapsamında toplanan yardımlar için, yardımda bulananlara teşekkür etti.

ATÖLYE İSTİYORLAR
FED Başkanı İsmail Şentürk ise 10 engelli kişinin akülü tekerlekli sandalye ile kavuşturmanın sevincini yaşadığını, bugüne kadar da 130 kişiye akülü tekerlekli sandalye teslimi yapıldığını kaydetti.
En büyük isteklerinin ise ilçeye, akülü tekerlekli sandalye bakım ve onarım atölyesi kurulması olduğunu anlatan Şentürk, şu sözlerle konuştu:
“İlçemizdeki duyarlı kişilere bu konuya biraz daha eğilmelerini istiyorum. Amacımız yaz ortalarına kadar bu bölgede akülü ya da manuel tekerlekli sandalye ihtiyacı olan hiç kimseyi bırakmamak.
Şuan için 35 engelli vatandaşımızın daha akülü tekerlekli sandalyeye ihtiyacı var. Bunların içerisinde bizim önceden akülü sandalye verdiğimiz ama bugün akülü sandalyesini kullanamayacak durumda olan engelliler var. Onların sandalyelerini yenilemek durumunda kalıyoruz. En büyük isteğimiz bunlar için bu bölgede bir tamir istasyonu kurulması. Belediye başkanı bize göreve geldiğinde bu konu ile ilgili söz vermişti, 3 yıl geçti biz engelliler olarak belediyenin bu konuda adım atmasını bekliyoruz.”
Konuşmaların ardından ise akülü tekerlekli sandalye edinenlerden bazıları, deneme kullanışı yaptılar.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın