Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE DAVASI

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE DAVASI

Yeşilay Elçileri Projesi başlatıldı


Bağımlılıkta mücadelede yeni proje kapsamında Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezi tarafından desteklenen “Yeşilay Elçileri” Projesi Zonguldak’ta başlatıldı.
Zonguldak’ta iki yıl önce kurulan Yeşilay şubesi, “Çay-şeker bizden, misafirlik sizden” sloganıyla Narkorehber projesi kapsamında merkeze bağlı tüm mahallelerde uyuşturucu ile mücadele korularında halka yönelik eğitimler veriyor.
Zonguldak Şube Başkanı Uzm. Dr. Fatih Akca, Proje Koordinatörleri Selahattin Çolak, Sadullah Duman ve Bülent Ecevit Üniversitesi Genç Yeşilay Üyesi öğrencilerle birlikte esnaf ziyaretleri başlatıldı.
Proje kapsamında gazetecilere konuşan Akca şunları söyledi:
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE DAVASI
“Yeşilay Elçileri Projesi toplumumuzda kadim bir gelenek olan ahilikten gelen esnaflarımızın bağımlılıkla mücadeleye katkılarını sağlamak ve toplumsal duyarlılığı artırmak üzere hayata geçmiştir. Projemizin amacı, Esnaflarımızın uyuşturucu ve alkol bağımlılığı hakkında bilgi düzeylerini artırmayı ve onlar vasıtasıyla yerel alanda toplumsal farkındalığı oluşturmayı ve tehlike arz eden durumlara karşı önlem almayı öğretmeyi amaçlamaktadır. Bu Proje kapsamında Zonguldak Merkez de 300 esnafı ziyaret edeceğiz ve esnaflarımızdan Yeşilay Elçisi olmayı kabul eden esnaflarımızı bağımlılıkla mücadele davamıza dahil edeceğiz.”

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın