Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Av tüfeği ile vuruldular…

Av tüfeği ile vuruldular…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde av tüfeği ile vurulan 2 doğan, veteriner hekimlerin müdahalesinin ardından sağlığına kavuştu.


İlçeye bağlı Pınarcık ve Deli Hakkı köylerinde avcılar tarafından vurulan iki doğan, duyarlı vatandaşlar tarafından tedavileri yapılmak üzere özel bir veteriner hekimliğine getirildi. Saçmalardan dolayı kanatlarında ve kemiklerde kırılmalar meydana gelen Doğan kuşları çekilen röntgenin ardından tedavilerine başlandı.

Yapılan başarılı ameliyatlar sonrasında tedavileri kafeslerinde devam edilen doğan kuşları ile ilgili bilgi veren Veteriner hekim Hülya Delin, Doğan kuşlarının tedavilerine devam edildiğini, beslemedikleri için kendi elleriyle beslediklerini kaydetti. Delin açıklamasında “Cuma günü kliniğimize vatandaşlar tarafından getirildi bu kuşumuz. Önce röntgenini çektik. Röntgeninde kemiğinin saçma ile parçalandığını, darmadağınına yakın bir parçalanma yaşamış kemiği. Pazar günü bunu operasyona aldık. Kırık kemiğinin parçalarını düzelttik. Kalan kemiklerin arasındaki bağlantıyı sağladık. Önce tabi şoka giriyorlar bu durum karşısında. İki gün şok tablosunun düzelmesi için bekledik. Artık tabi kendi başlarına tabi ki beslenemiyorlar. Vahşi hayvan olduğu için. Biz beslemelerini yaptık. Bu kuşumuzda Pazar günü Delihakkı tarafından yine duyarlı vatandaşlarımız tarafından kliniğimize getirildi. Bu kuşta yine bir yaralanma yaşamış. Bu şok tablosu vardı sadece kuşumuzda. Bunun antibiyotik tedavisi ve sprey tedavisi yaptık. Baş bölgesinde yine aynı şekilde bir izi var. Maviliklerden belli oluyor. Buda şimdi çok iyi. İnşallah en kısa zaman da Milli Park’a teslim edeceğiz ikisini de. İkisi de sağlığına kavuşacak inşallah en kısa sürede” dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın