Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Askeri öğrenciler, Madenoğlu’nu ziyaret ettiler

Askeri öğrenciler, Madenoğlu’nu ziyaret ettiler

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu öğrencileri, açık deniz eğitimleri kapsamında Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı’na geldi.


Edinilen bilgiye göre, okulda eğitim gören 165 Türk öğrenci ile Kazakistan, Arnavutluk, Libya, Somali, KKTC, Bangladeş, Gambiya, Türkmenistan uyruklu 29 misafir askeri öğrenciye ilave olarak ikili askeri işbirliği kapsamında 2’si Tunus, 2’si Pakistan ve 1’i Lübnan Deniz Harp Okulu öğrencisi toplam 199 bahriyeli, 5-25 Eylül 2017 tarihleri arasında taktik manevralar, seyir, yangın, yara savunma, makine ve gemicilik eğitimlerini kapsayan açık deniz eğitimlerine tabi tutuluyor.
Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı’na demirleyen TCG Bayraktar (L-402) yerli ve milli tank gemisinde eğitimlerini sürdüren öğrenciler Devrim Bulvarı’ndaki Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı söylendi.
Daha sonra Deniz Harp Okulu Filotillası Komodoru Deniz Albay Erol Küçük ve beraberindeki heyet, Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nu ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve ilçe ile ilgili bilgiler veren Madenoğlu, öğrencilere başarı temennisinde bulundu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo