Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’ARTIK SIK SIK YAPACAĞIZ’

’ARTIK SIK SIK YAPACAĞIZ’

Alaplı’da, itfaiye müdürlüğünce yangın tatbikatı yapıldı.

 Alaplı spor sahasındaki tatbikatta yakılan boş konteyner, olay yerine çağrılan itfaiye ekiplerince kısa sürede söndürüldü.

Alaplı İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, itfaiye personeline daha fazla yangın eğitimi vermek için tatbikat düzenlediklerini söyledi.

Yoğun duman ve ateşi gören vatandaşların 110 İtfaiye Hattı’na ihbarda bulunduğunu ifade eden Taşkın, şöyle konuştu: 

"Alaplı İtfaiye Müdürlüğü olarak personelimize günlük eğitimlerin yanında gerçeği aratmayan uygulamalı eğitimler de veriyoruz. Yangın eğitimleri yapmak için boş bir konteyner temin ettik. Bu konteynerde her türlü yangın ve kurtarma eğitimleri yapacağız. Bunun ilkini de başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Ekiplerimiz olay yerine en kısa sürede ulaşarak yangına müdahale ederek söndürdüler. İlk defa böyle bir uygulama yaptık. Bu tür uygulamalı eğitimleri artık sık, sık yapacağız. Tabi bu tür uygulamalarda bazı ilginç olaylar da oluyor. Konteyner yakıldığında yoğun duman ve ateş olmuştu. Çevre binalarda duman ve ateşi gören vatandaşların yangını gerçek sanarak 110 İtfaiye Hattı’na yoğun şekilde ihbarda bulunmaları vatandaşlarımızın da ne kadar duyarlı olduğunu gösteriyor."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın