Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Arılar tarafından yazılan Allah yazısı görenleri şaşırtıyor

Arılar tarafından yazılan Allah yazısı görenleri şaşırtıyor

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, bal arılarının “Allah” kelimesinin Arapça yazılmış haline adeta birebir benzeyen mum şekli yapması şaşkınlık yarattı.
Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Alioğlu köyünde yaşayan Muhtar Önder Koçak, gazetecilere açıklamasında evininin bahçesinde bulunan arı kovanlarını temizlediği sırada bir kovanın içinde arılar tarafından işlenen Allah yazısı gördüğünü söyledi. Şaşkınlığının geçmesinin ardından kovanı temizleyerek evine götürdüğünü, keseceği kovanı çerçeve yaparak işyerine asacağını anlatan Koçak, şöyle dedi:
“Alioğlu Köyü muhtarıyım. Mesleğim marangozluk ama hobi olarak evimin bahçesinde arı bakıyorum. Arı kovanlarında yazlık bakımlarını yaptığım sırada bir kovanda arılar tarafından işlenmiş Allah yazsını görünce çok şaşırdım. Temizledikten sonra komşulara gösterdim onlarda Allah yazdığını bazıları ise Allah yazdığını ve minareli camiye benzettiklerini söylediler. İş yerime getirdim. Kovanı keserek herkes görsün diye çevrece yapıp iş yerimin duvarına asacağım.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
üzgün1
gülücük0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın