Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ARAMA KURTARMA TATBİKATI

ARAMA KURTARMA TATBİKATI

Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), 112 Acil Servis ve Devrek Belediyesi itfaiye ekiplerince, arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

Devrek ilçesine bağlı Özbağı köyündeki Madenciler Şelalesi’nde uygulamaya konan senaryo gereğince, bölgeye gezmeye gelen 4 kişinin yaralandıkları ihbarı üzerine 112 Acil Servis, UMKE ve itfaiye ekipleri bölgeye intikal etti.

Yaralıların bulunduğu bölgeyi belirleyen 20 kişilik ekip, halat yardımıyla vadiye inerek yaralılara ulaştı.

Ekipler, senaryo gereği şelalenin kenarına düşen 2 yaralıdan birine kalp masajı yaparak müdahale etmelerinin ardından, halata bağlanan yaralılar sedye aracılığıyla çıkartıldı. İki yaralı, daha sonra Devrek Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Şelalenin üst tarafında kurtarılmayı bekleyen iki yaralı ise UMKE ve Devrek Arama Kurtarma ekipleri tarafından halat yardımıyla kurtarılarak sedyeyle güvenli alana taşınmalarının ardından hastaneye kaldırıldı. 

İl Sağlık Müdürü Bilal Cin, gazetecilere yaptığı açıklamada, başarılı geçen tatbikatta iki UMKE ve iki ambulansın yanı sıra bir kurtarma aracı ve 25 kişinin görev aldığını belirterek, "UMKE ekiplerinin tatbikatları aralıksız devam ediyor. Ekiplerimiz olası enkaz ve doğal afetlere profesyonel şekilde müdahale için hazırlar" dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo