Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ARALARINDA ARDA TURAN’DA VAR

ARALARINDA ARDA TURAN’DA VAR

Para topladılar, cami inşasına bağışladılar


Karadeniz Ereğli’de bazı çocukların, biriktirdiklerin bayram harçlıklarını, inşası süren camiye yararına bağışladıkların bildirdi.
Edinilen bilgiye göre, ilçenin Pembeciler Köyü’nde köy ile aynı ismi taşıyan Cami Yaptırma, Yaşatma ve Köyü Güzelleştirme Derneği önünde stant açan çocuklar Arda Turan, Menef Ural, Cemre Ergün, Emin Ergün, Nisa Uysal, Yigit Ural, Evre Uysal, bayram harçlıkları ile aldıkları çeşitli yiyecek ve içecek ve kullanılabilecek eşyaları satışa sundular.
Gün içinde elde ettikleri toplam 1600 lirayı makbuz karşılığı derneğe teslim eden çocuklar, çektirdikleri video ile  “camimize bir tuğla da siz koyun” diyerek köy halkını yardıma davet ettiler.
MUHTAR: BU GENÇLİK VARKEN...
Pembeciler Köyü Muhtarı Mustafa Kocabıyık, gazetecilere açıklamasında köy halkı olarak cami yapmayı kararlaştırdıklarını söyledi. Bu kapsamda, cami için zaman zaman bağışları da kabul ettiklerini belirten Kocabıyık, şöyle dedi:
“Bu girişimimize köyümüzdeki 7’den 70’e, gencimiz yaşlımız katkıda bulunuyor. Kurban Bayramının ikinci günün de köyümüzün yetişkin çocukları cami inşaatına yardım için satış tezgahı kurmuşlar, burada yaptıkları satıştan elde edilen miktarı cami derneğimize bağışlıyorlar. Bu desteklerinden dolayı başta gençler olmak üzere köy halkına teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın hepsinin ayrı ayrı gözlerinden öpüyorum. Burada bu gençlik varken, biz bu işi başaracağımıza inanıyorum.”
Diğer yandan, çocukların girişimi, stanttan alış veriş yapan ve bağışta bulunan köy halkı tarafından da takdirle karşılandı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran5
kızgın1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
Necati Kurt

12 Ağustos 2019 - 22:39

Kumbaralarda biriktirilen paraları yardim amaçlı vermekte moda oldu artık.Devlet ve diyanet ne güne duruyor, kiliselere yardım yapilmaktan camilerimize sıra gelmiyor

Suat Korucu

12 Ağustos 2019 - 22:38

O caminin ilk kolonları dikilirken gitmiştim imkanı olan varsa gidip bi ziyaret etsin devlet malzemelerini falan karşılamış sadece işçiler için maddi açıdan biraz destek sağlanırsa iyi olur.Muhtar çok çabalıyor çabasından dolayıda teşekkür ediyorum.

Yorum Yazın