Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Anlattı: “O gece İngiltere’deydim!..”

Anlattı: “O gece İngiltere’deydim!..”

Eski Başbakanlık görevlisi şimdi ise ‘strateji ve istihbarat uzmanı’ Muhammet Taha Gergerlioğlu, 15 Temmuz’da Devlet’e yönelik yapılmak istenen hain kalkışma sırasında, isyanı bastırmada üstlendikleri kritik görevi Ereğli FM’e anlattı.


Dernek şubesi açmak için Zonguldak’ın Ereğli ilçesine gelen Uluslararası Siber Güvenlik Federasyonu Başkanı aynı zamanda Strateji ve İstihbarat Uzmanı Muhammet Taha Gergerlioğlu, açılış önsesi Ereğli FM’e özel yaptığı açıklamada, 15 Temmuz gecesi İngiltere’de olduğunu söyledi. Hain gecede, Türk Silahlı Kuvvetleri resmi internet sitesine, terör örgütü unsurlarınca yapılan saldırıyı, siber güvenlik uzmanlarınca bertaraf edildiğini anlatan Gergerloğlu, şu sözlerle konuştu:

“Onlar gizli kahramanlardı”
“Ben, 15 Temmuz gecesi İngiltere Londra’daydım. Arkadaşlar ’böyle bir hareket var’ dediler. O esnada, bizim güvenlik kurumlarımız,  siber güvenlik uzmanlarından bazı konuları rica etmişlerdi. Türkiye’de, yaklaşık 200 tane bu konuda zirve insan var. Ordunun TSK sitesinde bildiri vardı. Bu bildirinin indirilmesini rica ettiler. O gece, o bildiri siber güvenlik uzmanlarınca indirildi. Bu, Devlet tarafından ödüllendirildi. Onu indiren ekibe ödül verildi. Çünkü çok önemli bir şey vardı; birçoğu isyan etmiş veya isyan hareketi içindeki guruplar, ’siteden o bildiriyi indirin, indirmezseniz isyan halindeyiz’ diyorlardı. Bu, siber güvenlik uzmanlarının yapmış olduğu önemli bir hizmetti ve onlar gizli kahramanlardı. O gecenin önemli hatıraları vardır üstümüzde. Bu işte, vazifeli olduğu halde yapmayanlar ve bunun o zaman sitenin ön aynasının Pentagon’a kadar uzandığını gördük. Onlar hep açıklanacak. Çok ilginç konular var.”

“Evlatlarımızın eline cep telefonu veriyorsak…”
Artan teknoloji ile aslında tehdit altında olduğumuzu da öne sürüne Gergerlioğlu, “siber güvenlik, bu anlamda çok önemli bir konudur. Evlatlarımızın eline cep telefonu veriyorsak, siber güvenliği de eve getirmek zorundayız. Buzdolabımız bir motor taşıyorsa, televizyonumuz bir gösteri yapıyorsa muhakkak siber güvenlikle ilgili eğitimli olmak zorundayız. Her şey mümkündür” diye konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın7
gülücük0
hayran0
üzgün0
kızgın0
Dilek Yüksel

22 Ekim 2017 - 15:29

Rabbim ilminizi arttırsın hocam

Yorum Yazın