Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’Ambulansa Yol Veriyorum, Hayat Kurtarıyorum’

’Ambulansa Yol Veriyorum, Hayat Kurtarıyorum’

Alaplı’da "Ambulansa Yol Veriyorum, Hayat Kurtarıyorum" Projesi kapsamında stant açıldı.

Alaplı Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Doktor Celal Altay, gazetecilere yaptığı açıklamada, Merkez Cami önünde açılan standa vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

 Yurt genelinde 112 Acil Servisin en uç noktalara kadar yayılmış günün 24 saati kesintisiz hizmet veren hayati öneme sahip büyük bir sistem olduğunu ifade eden Altay, şöyle konuştu:

"Sağlık Bakanlığı tarafından, sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılması, aynı zamanda toplumsal farkındalığın pekiştirilmesi amacıyla 112 Acil Çağrı Hattı’nın gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konularında ’Acil durumlarda saniyelerin önemli olduğunu unutma’ ve ’Ambulansa yol veriyorum hayat kurtarıyorum’ sloganlarıyla kampanya çalışması başlatılmıştır. Alaplı Merkez Cami önünde 112 çalışanlarımızın da katılarak bilgilendirdiği standımıza halkımız büyük ilgi göstermesi bizleri çok mutlu etmiştir. 112 Acil Çağrı Hattı, hayati tehlike oluşturan durum oltaya çıktığında aranması gereken önemli bir hattır." 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo