Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ALİ’NİN YERİ ET MANGAL SOĞANLI SUYU PİKNİK ALANI, İYİ BİR ALTERNATİF…

ALİ’NİN YERİ ET MANGAL SOĞANLI SUYU PİKNİK ALANI, İYİ BİR ALTERNATİF…

Karadeniz Ereğli’de, şehir karmaşasından sıkılanların uğrak yeri haline gelen “Ali’nin Yeri Et Mangal Soğanlı Suyu Piknik Alanı”nda bundan böyle ‘kır düğünü’ konseptinde de hizmet verileceği bildirildi.


Alınan bilgiye göre, konumu Ereğli-Zonguldak karayolu 13’ncü kilometredeki Soğanlıyörük Köyü mevkisinde olan piknik ve mesire alanı, özellikle Ereğli ve Zonguldaklı günübirlik tatilcilerin uğrak yeri olmaya devam ediyor. 20 yılı aşkın hizmet veren tesis, aynı zamanda yazın bunaltan sıcaklarından kaçmak isteyenlere de alternatif oluyor.
İSTER SEN GETİR, İSTEN AYAĞINA GETİRSİNLER…
Sabah 09.00’dan itibaren açık havada kahvaltı edilebiliyor, akşamın ilerleyen saatlerine kadarsa her çeşit etin içinde olduğu mönü ile hem gönüller hem de karınlar doyuyor. “Ben etimi kendim getireceğim” diyenlere hazır halde mangal veriliyor, “yok benim ayağıma gelsin” diyenlere de pişirilen etler servis ediliyor.
MEYVE AĞAÇLARI VE HAYVANLAR   
Tesiste onlarca çeşit meyve ağacı bulunuyor. Renkli ağaçlar bungalovları süslüyor. Kaz, koyun, kedi ve köpekler ise doğada olmanın huzurunu yansıtıyor. Yemek yerken çocuklarınızın hayvanlar ile vakit geçirmesi ya da çocuk parkında eğlenmeleri, ailelere birazda olsa kendilerine vakit ayırmasını sağlıyor.
Öte yandan; tesis içine yine tesis sahiplerince yaptırılan hayrattan akan doğal kaynak suyu, doğa tutkunlarına iyi bir seçenek oluyor. “Tesise gelen misafirler”, yanlarında getirdikleri bidonlara doldurdukları buz gibi doğal sudan, evlerine götürebiliyor.
VE KIR DÜĞÜNÜ..!
Yıllarını tesis hizmetine vermiş mekan sahipleri, şimdilerde yeni bir hizmeti daha sunaya hazırlanıyor. Özellikle son yıllarda bazı kesimlerce daha çok tercih edilir hale gelen “Kır Düğünü” konsepti, Ali’nin Yeri Et Mangal Soğanlı Suyu Piknik Alanı’nda da vücut bulmaya başlıyor.
Hazırlıkları son aşamada olan alanda, meyve ağaçları arasında düğün yapmak isteyenlerin aradığı imkan, çok yakında burada verilmeye başlanacak. Eski adetler ve yeni imkanlar birleştirilecek. Böylece “Ereğli’de kır düğünü yapabileceğimiz bir yer var mı?’ sorusu ise ortadan kalkacak.   

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran11
gülücük7
şaşkın1
üzgün1
kızgın1
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın