Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ALAPLI’DA ‘15 TEMMUZ’

ALAPLI’DA ‘15 TEMMUZ’

ALAPLI

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Belediye Başkanı Nuri Tekin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünü anımsatarak, egemenliğin kayıtsız ve şartsız millete ait olduğunu hatırlattı.
Alaplı Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, ilçe kaymakamlığınca  “15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliği gerçekleştirildi.
Cuma namazı öncesi Alaplı Merkez Camisi’nde şehitler için mevlid-i şerif okutuldu. Namaz sonrası ise Alaplı Belediyesi, yaklaşık 1500 kişiye etli pilav ikramında bulundu. Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu ve Başkan Tekin de, ikramın vatandaşlara servis edilmesinde görevlilere yardımcı oldu.
Tekin, 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişiminin yıldönümünde, demokrasi dışı bu girişimi bir kez daha nefretle kınadığını ifade ederek şöyle dedi:
“Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün de ifade ettiği gibi, ’egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.’  Cumhuriyet ve demokrasi vazgeçilemez unsurumuzdur. Bu vesileyle 15 Temmuz’da hayatını kaybeden şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyorum.” 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo