Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

AKŞAM AKŞAM KORKU DOLU ANLAR!!

AKŞAM AKŞAM KORKU DOLU ANLAR!!

Alevler bir anda sardı... İtfaiye çağrıldı.. Üstüne birde adres karmaşası yaşanınca!..


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, ağaçlarında bulunduğu çalılık alanda başlayan yangın elektrik tellerine sıçramadan söndürüldü. Korkulu anlar yaşanmasına neden olan olayda, birde ‘adres karmaşası’ yaşandı. İtfaiye erleri, yanlış verilen adres nedeniyle alevlere gecikmeli müdahale edebildi.

Alınan bilgiye göre, 22.30’da (25 Ağustos Cumartesi) Bağlık Mahallesi 1 Nolu Sokak’ta, yol kenarına bırakılmış atık eşya ve çöp birikintisi, bilinmeyen nedenden ötürü tutuştu. Alevler, yakınındaki çalılık ve ağaçlık alana sıçradı. Yangına ilk müdahale mahalle sakinleri tarafından yapıldı. O anlarda Ereğli Belediyesi İtfaiyesi’ne de haber verildi.
Türü akasya olan ağaçların bulunduğu alana doğru genişleyen yangının çevrede bulunan mısır tarlasına ulaşmasını engellemeye çalışıldı. Bu kez de yükselen alevler yakında bulunan üzerinde elektrik trafosu da bulunan direği ve elektrik tellerine sirayet etmeye başladı.

TEPKİ VARDI!
Elektrik tellerinin alev alması durumunda daha büyük bir yangınla karşı karşıya kalmaktan korkan mahalle sakinleri, ilk anda haber verilmesine rağmen adres karmaşası nedeniyle itfaiyenin yaklaşık yarım saat gecikmesine tepki gösterdiler.
Halen inşaatı devam eden 1 Nolu Sakndere Sokak Camisi’nin hemen yanında başlayan yangın esnasında mahalle sakinleri, 1 Nolu Sakindere Sokak adresiyle hangi kurum ve gerekli kişilere adres verseler, adrese ulaşımda sıkıntı yaşandığını belirterek, bu durumun Sakindere sokak olarak tabir edilen alanın genişliği ve birbirinden ayrı sokaklardan oluşmasından kaynaklandığını iddia ettiler.
Aynı durumun ambulans veya daha büyük bir yangında tekrarının mümkün olacağı ve daha olumsuz sonuçlara yol açacağını ileri süren mahalle sakinleri Belediye’den adres ulaşım kolaylığı sağlaması açısından muhitlerine yeni bir isim vermesini istediler.

İTFAİYE SÖNDÜRDÜ
Olayın başlamasından yarım saat sonra saat 23.00’de olay yerine gelen Ereğli İtfaiyesi, öncelikle yangının çevresini kontrol altına alarak kuru mısır saplarının bulunduğu tarlaya ulaşmasını engelledi. Müdahale esnasında BEDAŞ’a ait iş aracıyla yangın alanındaki elektrik direğindeki enerjinin kesilmesi ardından, müdahalesini artıran itfaiye ekipleri alevleri kısa sürede söndürdü. Ardındansa bir süre soğutma çalışması yapıldı. Olay ile ilgiyi inceleme başlatıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
şaşkın2
kızgın1
hayran0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın