Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

92. YILDA MUHTEŞEM FİNAL

92. YILDA MUHTEŞEM FİNAL

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet Yürüyüşü ile sona erdi.

 

Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, AKP Zonguldak Milletvekillİ Faruk Çaturoğlu,CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, eşi Sevim Uysal, CHP Zonguldak Milletvekili adayları Buket Müftüoğlu Yavuz Erkmen, dünyanın en yaşlı gazisiyken yaşamını yitiren Çanakkale Gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu Turgut Kaçmaz, bazı siyasi parti başkanları, bazı sivil toplum kuruluş temsilcileri ve üyeleri ile kalabalık vatandaş topluluğu Erdemir Caddesi’ndeki Bağlık Polis Merkezi önünden çarşı merkezine yürüyüşe geçti.

Çarşı merkezine gelindiğinde yaklaşık 5000 kişiyi bulan kalabalık, çalan 10. Yıl Marşı’na eşlik etti, Cumhuriyet lehine sloganlar attı.

 

Protokol önderliğindeki kalabalık geldiği Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı’na eşlik etti.

Belediye Başkanı Uysal, burada yaptığı konuşmada, katılımın yüksek olması dolayısıyla vatandaşlara teşekkür ederek, şöyle dedi:

 “Bu anlamlı gecede eline bayraklarını ve yüreklerini alarak bizleri yalnız bırakmayan hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Cumhuriyetimizin 92. Yılını yaşamaktan onur ve gurur duyuyoruz. Birlik, beraberlik, kardeşlik içinde geçmişte olduğu gibi bugün de görüldüğü gibi, yarın da Cumhuriyetimizi yaşatacağız. Cumhuriyetimiz; demokratik, laik sosyal hukuk devleti olarak ilelebet yaşayacaktır. Bizler de, Mustafa  Kemal Atatürk’ün dediği gibi, muasır medeniyetler seviyesine çıkmak için el ele, birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde çalışacağız, çalışmaya da devam edeceğiz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve bu topraklarda kaybettiğimiz Şehitlerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum.”

Polisin, Belediye’de görevli güvenlik görevlileri ve zabıtanın, yürüyüş anından bitişine kadar güvenlik tedbiri aldığı yürüyüş olaysız sona erdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo