Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

70 YAŞINDAKİ ANNENİN ‘YARDIM ÇAĞRISINA’ CEVAP GELİR Mİ?

70 YAŞINDAKİ ANNENİN ‘YARDIM ÇAĞRISINA’ CEVAP GELİR Mİ?

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, henüz bebekken geçirdiği rahatsızlık nedeniyle engelli olan 46 yaşındaki Nezih Esel’in, deneniyle 6 yıldır sokağa çıkmadığını bildirildi.


Henüz 6 aylıkken ateşli havale geçiren oğulları Nezih Ezel’in daha iyi şartlarda yaşayacaklarına inandıkları için bir süre önce Zonguldak’tan Karedeniz Ereğli’ye taşındıklarını belirten 70 yaşındaki anne Elmas Esel, gazetecilere açıklamasında, zor günler geçirdiklerini söyledi. Yaşlandıklarından dolayı oğluna yardımcı olamadığını ve bu yüzden vicdan azabı duyduğunu anlatan Ezel, şöyle dedi:
“Yaşadığımız binada asansör olmadığı için çaresiz durumda kaldık. Oğlumu aşağı indirmek, sokağa çıkarabilmek için binanın dışına asansör yapılmasını istiyoruz. Lüks olmasına gerek yok, oğlumu aşağı indirsin çıkarsın bize yeter. Yaşlandık artık gücümüz yetmiyor. Babası 73 yaşında ben ise 70 yaşındayım, gücümüz oğlumu kaldırmaya yetmiyor bu yüzden vicdan azabı duyuyorum. Dışarı çıksam bile oğlum bu halde evdeyken bir şey yapamıyorum, oğlumu evde bırakıp gezmek gücüme gidiyor. O yüzden mümkünse bina dışına oğlumu aşağı indirip, yukarı çıkarabilecek kadar bir asansör istiyorum.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük4
üzgün1
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın