Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

5 PROJE HAK KAZANDI

5 PROJE HAK KAZANDI

VALİLİK PROJELERİ DESTEK ve HİBELERLE HIZLA GERÇEKLEŞİYOR


Zonguldak Valiliği tarafından hazırlanan projeler için mali destek ve hibe programlarına yapılan başvuruların sonuçlanmaya başladığı bildirildi.
Zonguldak İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, BAKKA tarafından ilan edilen “2018 yılı Küçük Ölçekli Altyapı ve Sosyal Kalkınma Mali Destek Programları” kapsamında Zonguldak Valiliği koordinasyonunda hazırlanan 5 projenin, mali destek almaya hak kazandığı belirtildi. Açıklamada ayrıca şu bilgiler aktarıldı:
“Bu Projeler;

1-     Harmankaya Kanyonu Altarnatif Turizm Odağı

2-     Kandilli Köy Pazarı ve Ziyaretçi Merkezi

3-     Zonguldak Jeolojik Mirasın Turizm Amaçlı Kullanılmasına Yönelik Altyapı Geliştirmesi Projesi

4-     Süzek Kanyonu Macera Parkuru Projesi

5-     Rombaki Konağı Çocuk Bilim Merkezi Projesi

Yaklaşık 4,5 Milyon TL bütçesi olan 5 projenin 3 Milyon TL si destek kapsamında karşılanacak. Eylül ayında BAKKA ile sözleşmelerin imzalanması ile birlikte hemen uygulamaya başlanıp projeler 1 yıl içinde hayata geçirilecek. Turizme önemli katkı sağlayacak olan bu projeler aynı zamanda ilimizin sosyal ve kültürel hayatını hareketlendirerek vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttıracak.
Diğer Taraftan Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve 2023 Turizm Stratejileri doğrultusunda mağaralarımızın turizme kazandırılması sürecinde deneyim aktarımını hedefleyen ve Slovenya’nın en önemli mağaralarından olan Skocjan Mağaraları’nın korunması ve eğitim programından sorumlu ajans ve Divaca Belediyesi ile Valiliğimiz tarafından ortaklaşa hazırlanan proje de Şehir Eşleştirmeleri Hibe Programının ön değerlendirmesini geçmiştir. Eylül ayında yapılacak kesin değerlendirmeyi geçmesi durumunda Valiliğimize proje kapsamında 117.000 Euro destek sağlanacak olup, Zonguldak Mağaraları Ziyaretçi Merkezinin de açılmasıyla birlikte İlimiz Mağara Turizminin gelişmesinde önemli katkısı olacaktır.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın