Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

390 asker için uğurlama töreni düzenlendi

390 asker için uğurlama töreni düzenlendi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi vatani görevini yapacak 390 asker için uğurlama töreni düzenledi.


Ereğli Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ile Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği işbirliğinde Belediye Düğün Salonu’nda ’En Büyük Asker Bizim asker’ sloganı altında 98/1 tertip 390 asker adaylarını birliklerine dualarla uğurlama töreni gerçekleştirildi.
Saygı duruşu ve istiklal marşı okunması ile başlayan ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam eden programda İlçe Müftüsü Recai Albayrak tarafından dua edildi. 98/1 tertip asker adayları adına bir konuşma yapan Belediye Veteriner işleri müdürlüğü çalışanlarından veteriner Özgür Coşkun, “Bugün şahsımın da dahil olduğu Vatani görevini yapmak için can atan kardeşlerimizi uğurlamak için toplanmış olduğumuz bu salonda söylemek isterim ki gerek Afrin’de gerekse de ülke sınırları içerisinde devletimize, milletimize, vatanımıza ve bayrağımıza karşı yapılan tüm hain girişimleri bozmak için gerekirse canımızı ortaya koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.
Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç’da yaptığı konuşmada vatani görevini yapacak olan askerlere şimdiden hayırlı teskereler diledi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da konuşmasında dünyanın hiçbir ülkesinde kına yakarak, davul, zurna ve düğünlerle asker gönderilmediğini anlatarak, "Askerlik, millete, bayrağa ve vatana sevgidir. Sevgilerin aşkların en güzelidir. Vatan, millet, bayrak sevgisi, sevgilerin en güzeli en kutsalıdır. Bugün sizler artık askere gidiyorsunuz. İnşallah askerliğinizi hayırlısı ile bitirip hayırlısı ile teskerenizi alırsınız. Nöbet tutan, hudutlarda sınırlarımızı bekleyen tüm askerlerimize, polislerimize rabbim güç kuvvet versin. Sizler askere gidiyorsunuz ve artık adınız Mehmetçik. Ailelerinizi hiç merak etmeyin artık onlar bizlere emanet. Şimdiden hepinize hayırlı teskereler diliyorum" diyerek asker adayları ve aileleriyle yakından ilgilendi.
Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ise yaptığı konuşmada 1998/1 tertip askere gidecek gençlerin onurlu bir görev üstleneceklerini belirterek, "Hiç şüphe yok ki asker ocağı peygamber ocağıdır. Oraya giden insanlar o kutsal ocakta, asker, Mehmetçik olur. Vatanımızın, birlik, beraberliği ve bütünlüğü için her türlü kutsal değerimiz için millet, devlet, bayrağımız için sizler gerekirse çok aziz canınızı, kanınızı verecek ve şehit olacaksınız. Biz sizlerin sağ salim buraya dönmenizi istiyoruz. Düşmana aman vermemenizi bekliyoruz. Sizler bizim gururumuz, onurumuzsunuz. Sizler giderken bize emanet ettiğiniz aileleriniz, yakınlarınız bizlerin emaneti olarak rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamalarına devam edeceklerdir" diye konuştu. 
Konuşmaların ardından asker türküleri ve mehter marşlarıyla bir süre eğlenen Mehmetçiklerle protokolün toplu hatıra fotoğrafı çekimi yapıldı. Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından hazırlatılan içerisinde çeşitli ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu asker çantaları protokol üyeleri tarafından asker adaylarına verildi. 1998/1 tertip asker adayları düğün salonundan davul ve zurnalar eşliğinde uğurlandı.

Törene Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve eşi Sevim Uysal, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutan vekili Deniz Piyade Albay Murat Türker, Askerlik Şube başkanı Jandarma Üst teğmen Bahri Yalçınkaya, Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, yönetimi ve muhtarlar, Ereğli Müftüsü Recai Albayrak, bazı belediye meclis üyeleri ve diğer protokol üyeleri ile AK Parti Gençlik kolları yönetimi, askere gidecek gençler, anne-babaları ve yakınları katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın