Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri çerçevesinde ilçedeki engelli bireyler ve ailelerinin katıldığı dayanışma yemeği düzenledi.
Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen programa Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Sevdekar Aras, Kdz.Ereğli Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, Rehabilitasyon Merkezlerinin Yöneticileri, eğitmenleri ve öğrencileri ile ilçede yaşayan çok sayıda engelli vatandaş ve aileleri katıldı.

UYSAL, “BİRLİKTE BÜYÜK BİR AİLEYİZ”
Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, programda yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Yaradılanı Yaradan’dan ötürü severiz. Engelli vatandaşlarımızı engelline bakmadan, hepimizin sevmesi lazım. Bizler Kdz. Ereğli belediyesi olarak engelli ailelerinin sorunlarını biliyoruz. Onlar toplumda biz varız mesajı veriyorlar. Bizler de onlara şu sözü veriyoruz; hayatlarını kolaylaştırmak için nelere ihtiyacı varsa onları yerine getirmek için biz ahdettik. Hekimliğimden de dolayı hümanist bir meslek sahibim, hekimlik insan sevgisi olmadan yapılmayan belki de dünyanın tek mesleğidir. Bu yüzden bizler bugüne kadar yaptıklarımızı yeterli olarak bulmuyoruz. Hedef engellilerin Ereğli’de olimpiyatlarını yapmak, engelli bir vatandaşımıza bakan bir aile büyüğü rahatsız olduğu zaman ya da şehir dışına çıkmak zorunda olduğu zaman teslim edeceği bir kamu yeri olmalı. O da belediyenin yapacağı yerlerden birisi olmalı. Bizler beraber birlikte büyük bir aileyiz diyoruz. Önümüzdeki seçimlerden sonra ben olurum başkası olur; bir engellilere bir bütçe ayıracağız, iki Rehabilitasyon Merkezleri ile ilgilenen bir belediye meclis üyesi olacak. Sizleri çok seviyorum. Hayatınızı kolaylaştırmak için ömür boyu tam kapasiteyle çalışmalara devam edeceğim.”
Uysal ayrıca, ilçede başarılı bir şekilde faaliyetlerini sürdüren Fiziksel Engelliler Derneği ve Rehabilitasyon Merkezleri’nin yöneticilerini de tebrik etti ve teşekkürlerini sundu.

ŞENTÜRK, ÇOK “ANLA”MLI SÖZLER
Fiziksel Engelliler Derneği İsmail Şentürk de şunları kaydetti:
“Sizlerden ve toplumdan sadece şunu istiyoruz; anlamak kendini karşındakinin yerine koymaktır. Biz engelliler olarak sizlerin asla görmemenizi, duymamanızı, yürüyememenizi ya da anlayamamanızı istemiyoruz. Görün, duyun, anlayın, koşun, yürüyün ama koşamayan, yürüyemeyen, duyamayan, göremeyen insanları lütfen anlayın. O insanların hayatı zaten zor, sizler de daha fazla zorlaştırmayın. Elinde imkanı olan insan varsa, engelliler için bir tuğla üstüne tuğla koyabiliyorsa imtina etmesin bunu yapsın. Bu etkinliğin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”
Konuşmaların ardından yenilen yemek eşliğinde Belediye tarafından hazırlatılan ve Ereğli’nin kültürel değerlerini anlatan sinevizyon gösterimi izlendi.
Program daha sonra eğlence etkinlikleri ile devam etti.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın