Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü

‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı.


İlk tören saat 09.00’da Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz’ın Atatürk anıtına çelenk koydu. Ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan diğer bir kutlama programı saat 10.00’da Erdemir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Madenoğlu: Toplumun mimarları
Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, törende konuşmasında, eğitime gönül veren insanların tarihin her döneminde en değerli kişiler olarak görüldüğünü söyledi. Toplumu mimarının öğretmenler olduğunu anlatan Madenoğlu, “ülkemizin dünyanın hatırı sayılır ülkeleri arasında yer alabilmesi; Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün deyişiyle çağdaş uygarlık, muasır medeniyetler seviyesine çıkabilmesi siz değerli öğretmenlerimizin insanlarımızı iyi bir şekilde yetiştirmesine bağlıdır” dedi.

Korkmaz: Taviz yok
İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz ise günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, çocukları en güzel şekilde geleceğe hazırlamaktan asla taviz vermeyeceklerini ifade ederek şöyle dedi: “Başöğretmen Atatürk’ün aydınlattığı yolda bugün on binlerce öğretmen yürümekte ve bu meşaleyi elden ele, gönülden gönüle yeni nesillere taşımaktadırlar. Her mesleğin araç gereci, kaynağı ve uygulama sahası vardır. Her meslek erbabı elindeki kaynak ve araç gereçlerle ortaya çeşitli ürünler koyar. Bizim mesleğin kaynağı da, araç gereci de ilmimiz; bu ilmin ortaya çıkardığı ürünler ise her anlamda iyi yetişmiş öğrencilerimizdir. Çocuklarımızı en güzel şekilde geleceğe hazırlamanın mücadelesinden asla taviz vermemeliyiz. Onlar bize milletimizin emanetidirler.”
Konuşmalardan sonra ise aday öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi ve aday öğretmenler adına Elif Cesur bir konuşma yaptı. Programda ayrıca emekli öğretmenlere de Kaymakam Madenoğlu tarafından şeref belgesi ve plaket verildi.
Program, Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinin hazırladığı halk oyunları gösterisi, ve müzik dinletisinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın